Порошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарню

Порошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарню
Фото: Центр матері і дитини у Дніпрі (прес-служба Дніпропетровської ОДА)

Порошенко назвав подію гарним початком реформи в медицині

В Дніпрі після капітальної реконструкції відкрили педіатричний корпус Центру матері та дитини ім. професора Руднєва. Відкриття сучасної лікарні відбулося за участю президента України Петра Порошеко, повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

"Центр матері та дитини – це спільний проект держави і регіону. Це результат моєї програми – децентралізації, коли громада сама визначає свої пріоритети і направляє туди кошти, - сказав Порошенко. – На повну реконструкцію лікарні було виділено близько 80 млн гривень. Ще кілька років тому про таке не було можливості і мріяти. Шкода, що поки таких проектів в Україні – одиниці. Тут все за євростандартами – від інтер'єру до інноваційного обладнання. Підхід до надання медпослуг малюкам повністю змінений".

Порошенко назвав подію гарним початком реформи в медицині та подарував Центру сертифікат на нове обладнання.

Порошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарню

"Щороку ми відкриваємо по одній обласній лікарні. Реконструюємо медустанови, які не бачили ремонту десятиліттями. Нове життя вже отримала обласна дитяча поліклініка, тепер – Центр матері і дитини ім. Руднєва, в наступному році відкриваємо нове хірургічне відділення, - зазначив глава ДніпрОДА Валентин Резніченко. – Такі клініки – це внесок у майбутнє, адже тут рятують найменших жителів нашої області".

"П'ять поверхів, 45 місць – для постійного перебування малюків з мамами. Ще 15 місць – денний стаціонар. Кімнати – яскраві і різноколірні. На стінах дитячі малюнки, - розповів Резніченко. – У кожній палаті – власний санвузол, поручні, кнопка для виклику медсестри, сучасна вентиляція, нові меблі. А для комфорту пацієнтів з порушеннями зору всі покажчики в лікарні дублюються шрифтом Брайля".

Гордістю оновленого Центру є сучасне обладнання, що дозволяє виявити патології у малюків ще до народження. До послуг вагітних – ультразвукові дослідження, медико-генетичні консультації.

На випадок ускладнень – кілька операційних, які при необхідності готові прийняти малят відразу після народження. Крім діагностики та Центру раннього втручання, у лікарні є реабілітаційне та педіатричне відділення.

"Якщо малятам потрібна реабілітація, таку допомогу отримають в нашому Центрі. Це медикаментозне лікування, фізіопроцедури, масаж, бобат-терапія – це цілий комплекс послуг, що мінімізують наслідки хвороб, прискорюють одужання. Такий підхід застосовується в провідних німецьких клініках, - зазначив головний лікар закладу Ігор Македонський. – Ми будемо першими в Україні, хто реабілітує пацієнтів з першого для їх життя".

Порошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарню

Після реабілітації малюків будуть виписувати, але їх продовжать спостерігати фахівці Центру. Для цього відкрили спеціальне відділення – катамнестичне. Дітей будуть "вести" від народження і до підліткового віку. Поліклініка Центру щорічно прийматиме 600 маленьких пацієнтів.

Порошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарнюПорошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарнюПорошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарнюПорошенко відкрив у Дніпрі унікальну для України дитячу лікарню
 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся