Порошенко схвалив позбавлення пенсій працюючих митників і податківців до кінця року

Порошенко схвалив позбавлення пенсій працюючих митників і податківців до кінця року
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав три закони України, які тимчасово обмежують розмір пенсій працюючим пенсіонерам. Про це повідомила прес-служба Президента України.

Так, Порошенко підписав закон України № 213-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо пенсійного забезпечення", що передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок. Нагадаємо,

Нагадаємо, 2 березня 2015 р. Рада підтримала відповідний урядовий законопроект № 2212, за який проголосували 238 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Даний закон передбачає обмеження пенсій працюючим суддям.

Закон передбачає з 1 березня 2015 р. поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а за окремими професіями та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та на пенсію за вислугу років.

З метою створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України та вдосконалення окремих положень щодо пенсійного забезпечення законопроект передбачає:

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роках;

- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- особам в період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені у відповідності з чинним законодавством України, не виплачувати.

При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не будуть застосовуватися на період до осіб, що займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях і правоохоронних органах і безпосередньо виконують функції щодо забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На особи, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або стали інвалідами, не поширюються норми про скасування виплати пенсії у разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на зазначених посадах.

Також Президент пописав закон України № 214-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо посадових осіб органів доходів і зборів", який скасовує виплату пенсій працюючим чиновникам органів доходів і зборів.

Нагадаємо, 2 березня 2015 р. народні депутати 292 голосами підтримали советующий законопроект № 2211.

Це закон скасовує виплату пенсій посадовим особам органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі цього чиновника і в розмірі п'ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даній посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов'язків.

Крім того, Порошенко підписав закон України № 215-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посадових осіб контролюючих органів", який скасовує виплату пенсій працюючим чиновників контролюючих органів.

Нагадаємо, відповідний законопроект № 2210 народні депутати підтримали 2 березня 2015 р. За відповідне рішення проголосували 285 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Ці закони будуть діяти до кінця 2015 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся