ua en ru

Порошенко назвав провал "Новоросії" своїм головним досягненням

Порошенко назвав провал "Новоросії" своїм головним досягненням Фото: Петро Порошенко

Президент України заявив, що росіяни самі визнали провал проекту "Новоросія"

Президент України Петро Порошенко вважає провал проекту "Новоросія" своїм головним досягненням за рік президентства. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

"Проект "Новоросія" був офіційно провалений. Україна продемонструвала єдність. Це досягнення українців. Це моє найбільше досягнення за рік", - сказано в повідомленні.

У той же час в інтерв'ю українським телеканалам в четвер, 28 травня, Президент України заявив, що росіяни визнали, що проект "Новоросія" не відбувся.

"Завданням РФ було аж ніяк не окупувати Донецьк і Луганськ. Всі ми знаємо: ключовим планом, який на першому етапі стояв - це створення "Новоросії", 9 областей України, а саме: Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області та Крим, були відсічені... і там повинен був бути створений заповідник "Русского мира" - "Новоросія", - зазначив Порошенко.

За словами глави держави, до цього передбачався "протестний вибух" у всіх цих областях, введення туди російських військ через організацію провокацій і подальше знищення України як незалежної держави.

"В цьому місяці було офіційно оголошено, що проект "Новоросія" зазнав краху. Він не відбувся", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, за словами Порошенка, Україна введе воєнний стан у разі настання на позиції ВСУ.