ru ua

Порошенко готовий до переговорів щодо долі Донбасу з металургами і шахтарями

Президент України Петро Порошенко готовий до переговорів про подальшу долю Донбасу з усіма, хто реально представляє населення регіону і готовий до політичного діалогу. Про це він заявив під час своєї робочої поїздки в Слов'янськ 8 липня.

Президент підкреслив, що переговори повинні бути відновлені зі "справжніми господарями Донбасу: металургами, шахтарями, з людьми, які сьогодні представляють найбільшу силу, але були затиснуті силою зброї".

Порошенко підкреслив, що готовий до діалогу з усіма, хто поділяє його бачення мирного плану для Донбасу. "Хто готовий сьогодні скласти зброю, скористатися майбутньою амністією, хто готовий до політичного діалогу, щоб обрати нову владу, до децентралізації влади, готовий, щоб сьогодні, нарешті, на Донбас прийшов мир", - зазначив він.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що переговори - єдиний вихід із ситуації, що склалася на Донбасі.

"Про це неодноразово говорив Рінат Ахметов, тепер про це говорить новообраний Президент. Очевидно, що з допомогою зброї нічого не вирішити. ДНР і ЛНР - це купка недолугих озброєних до зубів людей, тоді як шахтарів і металургів на Донбасі - сотні тисяч. Це і є реальна сила регіону. Багато в чому завдяки їхнім зусиллям у червні від сепаратистів був звільнений Маріуполь - причому без втрат з боку мирного населення. Очевидно, що на підтримку саме цих людей розраховує Петро Порошенко", - зазначив Волинець.