Японія вбачає прогрес у суперечці з Росією щодо Курильських островів

НовиниПолітика    20.11.2016 - 08:59
Фото: Сіндзо Абе і Володимир Путін
Фото: Сіндзо Абе і Володимир Путін

Мирна угода у територіальній суперечці вже у видимій перспективі

Японія вбачає прогрес у багаторічній територіальній суперечці з Росією щодо південних Курильських островів. Про це повідомив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе після переговорів із російським президентом Володимиром Путіним, передає DW.

Зазначено, що зустріч відбулася у столиці Перу Лімі під час саміту організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

За словами очільника японського уряду, мирна угода у територіальній суперечці вже у "видимій перспективі". Утім, владнати суперечку непросто, потрібно крок за кроком наближатися до її розв'язання, відзначив він. Саме тому Абе запросив Путіна у середині грудня 2016 року до Токіо для проведення двосторонніх переговорів щодо деталей мирної угоди.

Як відомо, суперечка щодо чотирьох островів південних Курил між Москвою і Токіо триває ще з часів завершення Другої світової війни. Росія вважає їх своїми, Японія продовжує вважати їх своїми споконвічними територіями.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе став першим іноземним лідером, із яким зустрівся новообраний президент США Дональд Трамп.

On Top