ru ua

У Японії вшанували пам'ять жертв Фукусіми

У Японії вшанували пам'ять жертв Фукусіми Фото: прапор Японії (flickr.com/Dan10956)

Країна згадала хвилиною мовчання близько 18,5 тисячі загиблих 11 березня 2011 року

У Японії 11 березня 2018 року вшанували пам'ять жертв землетрусу, цунамі та аварії на атомній електростанції "Фукусіма-1". О 14:46 - у час, коли почалася трагедія сім років тому, - країна згадала хвилиною мовчання близько 18,5 тисячі загиблих 11 березня 2011 року, передає DW.

Зазначено, що меморіальні служби були проведені в Токіо та в регіоні Фукусіма. Жителі зібралися вздовж узбережжя, щоб вшанувати загиблих. Прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе під час меморіальної церемонії заявив, що реконструкція зруйнованого під час землетрусу житла відбувається швидкими темпами, але багато людей усе ще залишаються переселенцями.

Як відомо, сім років тому руйнівний землетрус магнітудою в 9 балів та цунамі призвели до зупинки систем охолодження на атомній електростанції "Фукусіма-1". Унаслідок цього розплавилися кілька ядер реакторів, на станції сталася низка вибухів та великий витік радіації в атмосферу.

Аварію на "Фукусімі-1" називають найбільшим атомним інцидентом із часів катастрофи на Чорнобильській АЕС. Після неї понад 120 тисяч людей були змушені покинути свої домівки в забрудненій місцевості. Десятки тисяч людей досі мешкають у тимчасовому житлі, а майже 50 тисяч не можуть повернутися додому. З часу трагедії померло понад 3500 постраждалих.

Нагадаємо, раніше суд у Японії визнав винними в аварії на атомній електростанції "Фукусіма-1" в 2011 році японську владу й оператора Tokyo Electric Power Company Holdings Inc. (TEPCO).