Полторак заблокував виконання контрактів з Aselsan по спецзв'язку для армії, - нардеп

Полторак заблокував виконання контрактів з Aselsan по спецзв'язку для армії, - нардеп
Фото: Тетяна Чорновол

У комітеті з нацбезпеки просять ГПУ і НАБУ перевірити даний факт

Глава Міноборони Степан Полторак заблокував в усному режимі виконання контрактів з турецькою фірмою Aselsan щодо забезпечення української армії захищеною системою зв'язку. Комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони звернувся до ГПУ і НАБУ з проханням провести перевірку даного факту на корупційну складову, заявила нардеп, член комітету ВР з нацбезпеки і оборони Тетяна Чорновол на брифінгу в парламенті, передають ЗМІ.

"Контракти підписані. Всі проведені конкурси. Виконання цих контрактів заблоковано в усному режимі міністром оборони України", - розповіла вона.

За її словами, така ситуація шкодить іміджу України, а також псує відносини зі стратегічним партнером Туреччиною.

"Вчора на засіданні комітету (з нацбезпеки та оборони, - ред.) генерал Генштабу Бессараб представляв порівняльну таблицю результатів випробувань (ізраїльських і турецьких систем захищеного зв'язку, - ред.). Я як людина, знайома з цими деталями, повинна заявити, що ізраїльський зв'язок програє абсолютно за всіма параметрами", - пояснила вона.

За даними Чорновол, турецький зв'язок має дальність 78 км, а ізраїльський - 41 км. Крім того, нардеп зазначила, що турецький зв'язок легко кооперується з наявними в українській армії радіостанціями "Motorola", а для з'єднання ізраїльської зв'язку з даними радіостанціями необхідно закуповувати додаткове обладнання.

Крім того, Чорновол заявила, що ізраїльський Elbit в 2015 році уклав контракт на поставку в Україну систем захищеного зв'язку для танків на суму 8 млн доларів.

"Україна 8 млн проплатила, а системи досі не змонтовані, тому що ізраїльська фірма не поставила в Україну необхідне обладнання для установки цих систем зв'язку. Крім того, на комітеті (з нацбезпеки та оборони, - ред.) ми дізналися, що під час випробувань були моменти, коли ізраїльський Elbit фальсифікував результати випробувань. Наприклад, при вимірюванні дальності антену з рації вони намагалися прикрутити на виносну антену, щоб збільшити дальність", - заявила нардеп.

При цьому, за словами Чорновол, люди, які представляють ізраїльську компанію в Україні, створили для неї негативний фон своїми діями.

"Агентські послуги надає їм Вадим Авербух, який в свій час був одним із засновників "Росукренерго". Я навіть не буду детально говорити, що цей Авербух в свій час був адвокатом Семена Могилевича, відомого кримінального авторитета. Я скажу просто: не може держава Україна зараз розривати вигідні контракти з Туреччиною і підписати невигідні контракти з ізраїльським Elbit тільки тому, що тут присутні корупційні кошти", - пояснила нардеп.

У зв'язку з цим, за словами Чорновол, комітет ВР з нацбезпеки і оборони вирішив звернутися в ГПУ, НАБУ, щоб дослідити можливу наявність корупційної складової і "як відбувається так, що в усному режимі блокується виконання контрактів".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся