Польські мусульмани переконані, що заборона на халяльне м'ясо суперечить праву ЄС

Мусульманська умма Польщі розповсюдила напередодні заяву, згідно якої національна заборона на халяльний і кошерний забій худоби, введена в країні з початку теперішнього року, суперечить законодавству ЄС, повідомляє портал Raw Story, з посиланням на AFP.

Мусульманська умма Польщі розповсюдила напередодні заяву, згідно якої національна заборона на халяльний і кошерний забій худоби, введена в країні з початку теперішнього року, суперечить законодавству ЄС, повідомляє портал Raw Story, з посиланням на AFP.

"У подібних випадках директиви ЄС мають перевагу над національним законодавством", - наводить IslamNews.ru слова муфтія Польщі Томаша Міськевича, який послався при цьому на висновки юридичної експертизи, проведеної на прохання мусульманської громади країни і представників м'ясної промисловості.

Заборону, введену в свій час польською владою, підтримали захисники тварин. Тим часом представники юдейської та мусульманської громад в переважно католицькій Польщі стверджують, що це є порушенням їхніх релігійних прав. Ізраїль також визнав таке рішення "неприйнятним".

Раніше Польща навіть експортувала халяльне і кошерне м'ясо в Ізраїль і мусульманські країни на суму 350 млн євро на рік.

Юдейські лідери пропонували звернутися з цього питання до Конституційного суду країни, але польський муфтій запропонував не робити цього, оскільки законодавство ЄС саме cобою скасовує заборону, введену польським урядом. На його думку, починаючи з 1 січня, ритуальний забій тварин є законним, і може проводитися в спеціально відведених для цього місцях.

Правила Євросоюзу передбачають мінімізацію страждань тварин при їх забої, однак з цього правила зроблено виняток для релігійних груп, які не зобов'язані глушити тварин перед забоєм.

За правилами кашрута і халяля, тварин вбивають, розрізаючи глотки. Цей спосіб забою був заборонений у Польщі починаючи з 1 січня 2013 р, після того, як Конституційний Суд визнав його несумісним з законодавством про захист тварин. 12 липня 2013 г, депутати сейму відхилили пропозицію уряду відновити цю практику.

За словами муфтія Міськевича, юристи направили в польське Міністерство сільського господарства вимогу відновити ритуальний забій худоби для юдеїв і мусульман протягом 7 днів.

Юдейська і мусульманська громади Польщі об'єднують по 20-30 тис. чоловік кожна.

Населення країни становить 38 млн осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся