ru ua

Поліція викрила посадовців УЦОЯО на фальсифікаціях із ЗНО

Поліція викрила посадовців УЦОЯО на фальсифікаціях із ЗНО Фото: поліція (npu.gov.ua)

Група завдала шкоди Держбюджету країни на суму понад 7 мільйонів гривень

Поліція викрила злочинну організацію на незаконному завищенні балів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це йдеться у повідомленні на сайті Нацполіції.

Так, слідство встановило понад 800 фактів незаконних змін результатів оцінювання. Зловмисники завдали шкоди Держбюджету країни на суму понад 7 мільйонів гривень.

До злочинної групи входили:керівник Українського центру оцінювання якості освіти, два його заступника та ще двоє службових осіб зазначеної установи.

Було встановлено, що саме вони мали право доступу до інформації центру про результати зовнішнього незалежного оцінювання.

"Завдяки цьому протягом 2008-2013 років вони завищували результати оцінювання за грошове винагородження. Така фальсифікація результатів ЗНО дала змогу певним особам вступити до вишів та навчатись в них саме за рахунок держави"¸- йдеться у повідомленні.

Наразі, учасникам угрупування інкримінують вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 ( Зловживання владою або службовим становищем ), ч. 3 ст. 362 ( Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї ), а також ч. 1 ст. 255 ( Створення злочинної організації ) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що МОН пропонуватиме зробити Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики обов'язковим.