Політика ВООЗ у сфері боротьби з курінням консервативна і закрита, - журналіст

Політика ВООЗ у сфері боротьби з курінням консервативна і закрита, - журналіст
ЗМІ спробували розібратися в політиці ВООЗ у сфері боротьби з тютюном

Політика ВООЗ у сфері боротьби з тютюном консервативна і закрита. Про це у статті на сайті "Лівий берег" "Борці з тютюном: закритий клуб за інтересами" пише журналіст Сергій Ружинський.

За словами автора, всесвітня організація сама відбирає тих, хто буде приймати участь у Конференціях сторін, які проходять кожні два роки і на яких приймаються всі важливі рішення, що стосуються боротьби з курінням.

"Зараз секретаріат Конвенції може в односторонньому порядку позбавити представника будь-якої країни можливості бути присутнім на конференції. Те ж стосується і громадських організацій", - говориться в статті.

Крім того, на найближчому засіданні КС, яке пройде в листопаді в Індії, в якості спостерігачів дозволено бути присутнім представникам лише 20 недержавних організацій. Автор зазначає, що на подібній КС, що займається питаннями кліматичних змін, дозволено було бути присутніми у якості спостерігачів більш ніж 2 тисячам організацій, тобто в 100 разів більше.

У матеріалі наголошується, що до роботи конференцій, фактично, не допускаються представники ЗМІ: "На п'ятій Конференції Сторін, що проходила в Сеулі, і на шостій, у Москві, перед початком обговорення із залу в наказовому порядку були видалені не тільки представники громадськості, але й журналісти. Що відбувалося далі, за закритими дверима, не відомо нікому. Хто що пропонував, і як аргументував – незрозуміло".

"Чому не можна дискутувати можливість або неможливість заміщення тютюну електронними сигаретами або снусом у відкритому режимі? Чому не можна покликати людей, які це пробували, на конференцію і почути їх досвід?.. Та й взагалі, до чого ця система масонської ложі, якщо ви володієте доказом, що куріння вбиває? Що Конференція сторін РКБТ приховує від громадськості?", - ставить питання автор.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся