ua en ru

Чому зараз варто інвестувати в нерухомість

У київських стройкомпаниях відзначають, що за останні півроку значно активізувався інвестиційний попит на житло. Ще навесні люди кинулися рятувати свої заощадження в банках, знімати депозити. Але, незважаючи на хитку економічну ситуацію в країні, складну політичну обстановку, військові загрози, які бажають інвестувати в об'єкти нерухомості є. Спробуємо розібратися, чому саме в нерухомість і які тут вигоди.

У київських стройкомпаниях відзначають, що за останні півроку значно активізувався інвестиційний попит на житло. Ще навесні люди кинулися рятувати свої заощадження в банках, знімати депозити. Але, незважаючи на хитку економічну ситуацію в країні, складну політичну обстановку, військові загрози, які бажають інвестувати в об'єкти нерухомості є. Спробуємо розібратися, чому саме в нерухомість і які тут вигоди.

Операції з нерухомістю: комусь не вистачає площі для своєї сім'ї, і є бажання обміняти квартиру на більшу; хтось хоче наявні заощадження вкласти в нерухомість, яку пізніше можна було б здавати в оренду. Деякі мріють придбати дачу за містом, а ще б непогано організувати переїзд в новий офіс. Але часто наші громадяни вичікують. То підвищення цін, щоб продати свою нерухомість дорожче, то не поспішають купувати житло, тому що де-то сказали, що ціни ось-ось обваляться, пише vnews.agency

І все ж, в нашій країні саме ринок нерухомості - це серйозна альтернатива фінансового ринку. «Фондовий ринок на території України не працює. Швидше працює частково, однак він дуже сильно регульований державою і сьогодні неможливо у вільному продажу вкласти свій капітал в акції якого-небудь підприємства, завтра вільно торгувати цими акціями, отримувати дивіденди і так далі. Тому цієї можливості збереження капіталу не існує. Але властивості до накопичення капіталу присутні у всіх», - зазначає президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ) Сергій Злидень.

Для збереження капіталу залишається банківська сфера, депозитарій. Класти гроші в різні банки під проценти з метою збереження, примноження. Є ще варіант - ринок побутових товарів, автомобілів, комп'ютерів. «Але на сьогоднішній день це звучить трохи дивно. Ось у радянської людини була можливість зберігати: купив холодильник і все, років 20 працює. Зараз такого немає. Все швидко змінюється, і не в одяг же кудись вкладати. Можна також вести якийсь свій бізнес, але тут мова йде про те, щоб постійно працювати, це не зовсім ті вкладення. Залишається лише одне - ринок нерухомості», - продовжує С. Злидень. А, власне, нерухомість можна далі і продавати, здавати в оренду, обмінювати, надавати в заставу і отримувати гроші.

«Придбання нерухомості можна розглядати як бізнес-проект, коли інвестор вирішує, що йому необхідно інвестувати певну суму грошей і сподівається на одержання певного прибутку. Ніхто не каже, що ризики відсутні. Але, як і в будь-якому бізнесі, ці ризики можна мінімізувати», - вважає заступник генерального директора з маркетингу компанії UDP Олеся Перчак.

Розраховуючи вигоду, треба завжди враховувати клас проекту і його ліквідність. «Візьмемо для прикладу еліт-клас. Якщо придбати квартиру на ранньому етапі будівництва і перепродати її на етапі перед введенням в експлуатацію, то за період в 1-2 роки рентабельність буде дорівнювати 50%. А саме перед введенням в експлуатацію - це найбільш вигідний період з точки зору мінімізації витрат, тобто, до того, як відбувається процес погашення облігацій. Варіант, знову-таки з придбанням квартири на ранньому етапі будівництва, зробити в ній ремонт і продати її - рентабельність вже близько 63%. А ось при здачі в оренду, наприклад, однокімнатна квартира окупиться за часом протягом трьох з половиною років», - пояснює О. Перчак. На думку забудовників, показники ліквідності житла бізнес або економ-класу можуть відрізнятися на 10%.

«З метою здачі в оренду найбільш ліквідні однокімнатні квартири. З таким житлом площею 50 кв. м в новобудові, яка була здана після 2010 року, можна отримати прибутковість від здачі в оренду близько 8-10% на рік», - резюмує комерційний директор пошукача нерухомості ЛУН.иа Андрій Міма.