ru ua

За підсумками року індекс інвестпривабливості України ще виросте, - експерт

До кінця року індекс інвестиційної привабливості України ще підвищиться. Таку думку висловив гендиректор інвестиційно-банківської компанії «European Capital Management» Вадим Браїловський, коментуючи поліпшення даного індексу в другому кварталі з 2,12 до 2,16 балів.

«Сьогодні я бачу, що фінансово-економічний блок уряду в особі Сергія Арбузова максимально направив всі зусилля для поліпшення інвестиційного клімату в Україні, покращення умов ведення бізнесу в країні, а також вибудовує конструктивний, робочий діалог уряду і бізнесу. Як європейського бізнесу, так і з країнами СНД і Азіатським регіоном», - сказав Браїловський.

Він зазначив, що поліпшення індексу інвестпривабливості за результатами другого кварталу стало можливим завдяки ряду факторів. «Це стало можливим завдяки посиленню боротьби з тіньовою економікою, бюрократією в державних дозвільних службах країни і корупцією в державних органах. Крім того, варто відзначити, активізацію боротьби на митниці з контрабандою, перехід на автоматизовану електронну систему роботи митниці, щоб уникнути бюрократії та елементів корупції в митниці. Все це відбилося на зазначеному показнику», - упевнений експерт.

Він вважає, що Кабмін закріпить кроки щодо зміцнення індексу інвестпривабливості України і прийме необхідні для цього закони вже восени. На думку експерта, це позитивно позначиться на зазначеному показнику вже до кінця року.

Браїловський також вважає позитивним сигналом для інвестпривабливості країни відновлення роботи антирейдерської комісії. На його думку, ефективний захист інтересів бізнесу - як іноземного, так і українського - істотно вплине на підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом і Зону вільної торгівлі з ЄС у Вільнюсі 25 листопада 2013 р.

Експерт підкреслив, що після ратифікації Верховною Радою угоди про уникнення подвійного оподаткування з Кіпром, який, завдяки офшорним схемам був головним інвестором України, на місце острівної держави прийдуть інші інвестори. «Кіпр замінять європейські держави Німеччина, Франція, Нідерланди, Австрія, Люксембург. Серед великих інвесторів в Україні будуть країни БРІКС Китай, Росія, Індія. Великий потенціал видно в найближчій перспективі у взаєминах з країнами АСЕАН, з Індонезією, Малайзією, В'єтнамом, Таїландом, Сінгапуром, а також з країнами Японією, Південною Кореєю», - додав фахівець.

Нагадаємо, під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що влада докладає всіх зусиль для поліпшення умов ведення бізнесу в країні. За його словами, уряд налаштований на зміцнення індексу інвестпривабливості України і прийматиме необхідні для цього закони восени.