Перший віце-прем'єр РФ: Мито на газ для України може бути переглянуте у випадку її вступу до Митного союзу

У разі входження України до Митного союзу Росія може переглянути раніше укладену угоду про механізми справляння мита при експорті газу на Україні. Про це в ефірі телеканалу "Росія 24" заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов. За його словами, в РФ усвідомлюють короткострокові втрати російської економіки від певних рішень, у разі вступу України до Митного союзу.

"У тому числі нам би довелося вирішити питання про безмитний продаж газу Україні", - заявив він.

Шувалов також назвав "перебільшенням" думку про те, що Росія наполягає на вступі України до Митного союзу. За його словами, РФ ще рік тому разом з українською стороною в рамках спеціально створеної робочої групи почала вивчати різні інтеграційні схеми, що сприяють успішному розвитку економіки України.

У відношенні постачань газу з Росії на Україну з 1 квітня 2010 р. діє спеціальне мито. Згідно з угодою, в 2010 р. на Україні було безмитно поставлено 30 млрд кубометрів газу, в 2011-2019 рр. щорічно безмитно повинні поставлятися 40 млрд кубометрів газу. Обсяги газу, що перевершують цей показник, обкладаються загальним 30%-й митом на експорт газу з Росії. Раніше України, в тому числі і в рамках переговорного процесу про вступ до Митного союзу, заявляла про необхідність перегляду ціни на газ, що поставляється в країну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся