За перше півріччя ПАТ "Рівнегаз" отримало збиток в розмірі 39,8 млн гривень

За перше півріччя ПАТ "Рівнегаз" отримало збиток в розмірі 39,8 млн гривень
Ілюстративне фото (УНІАН)

Діяльність з доставки газу споживачам залишається збитковою

За перші шість місяців поточного року ПАТ "Рівнегаз" отримав збиток в розмірі 39,8 млн гривень. Минулий рік компанія також завершила зі збитком 19,5 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба "Рівнегазу".

Діяльність з доставки газу споживачам залишається збитковою. Встановлений НКРЕКП тариф на розподіл газу не покриває обґрунтованих витрат операторів ГРМ. В прес-службі зазначають, що найбільшою проблемою є різниця в вартості газу для технологічних потреб.

"Тарифом, встановленим НКРЕКП для ПАТ "Рівнегаз" передбачено, що компанія закуповуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 5900 гривень/тис. куб. м (без ПДВ). Фактична ціна природного газу в поточному році становить 10757 гривень/тис. куб. м (без ПДВ)", - говорить начальник відділу бюджетування та економічного планування ПАТ "Рівнегаз" Руслан Пархомець.

Тому в діючому тарифі компанії ПАТ "Рівнегаз" на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 160,2 млн гривень. А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 286,8 млн гривень. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 51,3% від всієї тарифної виручки, ця різниця в ціні стала головною причиною отримання збитків. Тільки за останні три роки компанія отримала 108,3 млн гривень збитків.

Продовжують зростати інші статті витрат пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість дизельного пального та бензину, необхідного в першу чергу для роботи аварійно-диспетчерської служби ПАТ "Рівнегаз", а інших служб з початку року зросла на 5%, а за минулий рік - більше ніж на 20%.

14 червня 2018 НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ "Рівнегаз" двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся