ua en ru

Перевибори по проблемним округам можуть бути відкладені на невизначений строк, - "Батьківщина"

Перевибори по проблемним округам можуть бути відкладені на невизначений строк. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив представник ВО "Батьківщина" в ЦВК Руслан Князевич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Центральна виборча комісія вчора своїм рішенням фактично самоусунулась, переклавши на парламент необхідність прийняття рішення щодо перевиборів. Але Центральна виборча комісія просто зобов'язана на основі протоколів ОВК які є, забезпечити підрахунок голосів. Зважаючи на ситуацію, яка склалася, якщо парламент не прийме рішення щодо перевиборів, а ЦВК перестане виконувати свої повноваження у цих округах, не будуть підведені підсумки, а питання перевиборів буде відкладено на невизначений термін", - сказав Князевич.

За його словами, діюча Верховна Рада не повинна приймати рішення щодо перевиборів по конкретним округам: "Цей парламент не має права торкатися виборчого законодавства, а тому лише нова ВР можне внести такі зміни. Ми недопустимо виборів за чинним законодавством, тому лише після того як нова ВР запрацює буде змінено закон про вибори і у законодавчій площині єдино можливий варіант - це проведення виборів по цим округам, коли запрацює нова ВР. Але поки що зарано говорити, про який конкретно період можна говорити, бо нова ВР ще має запрацювати, сформувати відповідні органи, що звичайно займе багато часу", - зазначив представник "Батьківщини" в ЦВК.

Нагадаємо, вчора лідери опозиції Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко заявили, що опозиція оскаржить у суді рішення ЦВК з приводу ініціювання перевиборів на п'яти округах - 94, 132, 194, 197, 223.

Читайте також: Опозиція не згодна з постановою ЦВК про перевибори