"Перекидання" оборони на місця несе загрозу держсуверенітету, - "Наш край"

НовиниПолітика    04.07.2016 - 16:19

"Наш край" вимагає від уряду відмовитися від своєї ініціативи і не передавати питання територіальної оборони у відання місцевих органів влади. Про це сказав співголова партії Олександр Мазурчак, коментуючи рішення Кабміну про зміни до закону, які передбачають, що місцевій владі передадуть функції підготовки та ведення територіальної оборони.

За його словами, Кабмін повинен відкликати зміни в "оборонний" закон, якими питання територіальної оборони передаються у відання місцевих органів влади. "По-перше, на місцях немає достатньо організаційного і кадрового потенціалу для здійснення такої роботи. А по-друге, в місцевих бюджетах немає коштів на виконання оборонних функцій", - зазначив Олександр Мазурчак.


Він зазначив, що оборона - це стратегічне завдання держави і її не можна перекладати на місцеві плечі, адже це ставить під загрозу державний суверенітет. "Влада повинна нарешті припинити цю ганебну практику і не вигадувати щомісяця нові ініціативи, перекидаючи власні обов'язки та їх фінансування на місця", - зазначив він.

Співголова партії "Наш край" також припустив, що така ініціатива з'явилася через те, що Кабмін не здатний на належному рівні забезпечити навчання резервістів і організувати інші заходи територіальної оборони.

В якості прикладу він навів перекидання фінансування ПТУ на місцеві бюджети. "І до чого це призвело? Виключно до проблем і дірок в місцевих бюджетах. Якщо на місцях не змогли знайти гроші на фінансування профтехосвіти, то як вони зможуть фінансувати оборонку", - підсумував Мазурчак.

Як відомо, Кабінет міністрів на своєму засіданні 1 липня 2016 р. схвалив ряд змін до законів, що стосуються оборонних заходів, зокрема: у законі "Про місцеві державні адміністрації", на органи місцевої влади статтею 27 планується покласти функції підготовки та ведення територіальної оборони".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся