ua en ru

Переговори щодо будівництва "Південного потоку" призупинено через звернення РФ у СОТ, - Еттінгер

Переговори про будівництво газопроводу "Південний потік" призупинено через звернення Росії у Всесвітню торговельну організацію (СОТ).

Переговори про будівництво газопроводу "Південний потік" призупинено через звернення Росії у Всесвітню торговельну організацію (СОТ). Про це повідомляє Reuters.

"Переговори про приведення російського проекту "Південний потік" у відповідність із законодавством Європейського союзу не мають сенсу, поки Москва просить Всесвітню торговельну організацію переглянути енергетичні правила СОТ", - цитує Reuters слова єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера (на фото).

Єврокомісія звертає увагу, що будівництво газопроводу порушує багато правил ЄС, що стосуються міжурядових домовленостей, закупівель і правил вільного ринку.

В Reuters відзначили, що на сьогоднішньому засіданні міністрів енергетики країн ЄС у Люксембурзі, Болгарська сторона закликала виконавчі влади Євросоюзу продовжити переговори, щоб привести будівництво "Південного потоку" у відповідність з європейськими нормами.

Раніше Росія подала скаргу до СОТ на Євросоюз з приводу "третього енергопакета ЄС", який обмежує "Газпром" в доступі до трубопроводів на території ЄС і таким чином перешкоджає будівництву "Південного потоку".

Зазначимо, сьогодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив профільним міністерствам, керівництву НАК "Нафтогаз України" та обласним державним адміністраціям переходити на план функціонування енергетичної галузі, який передбачає припинення поставок газу Російською Федерацією з понеділка, 16 червня.