Переговори щодо обміну полоненими йдуть постійно, - Медведчук

НовиниПолітика    08.07.2016 - 16:50

Переговори з обміну полоненими йдуть постійно. Про це заявив лідер Громадського руху "Український вибір ― Право народу" Віктор Медведчук в інтерв'ю українським ЗМІ.

"Переговори йдуть постійно. З представниками Донецька і Луганська я спілкуюся буквально через день. Ми шукаємо в Донецьку і Луганську 112 людей, ще 525 ― це безвісти зниклі. Настільки ж регулярно йде спілкування з Москвою ― там теж є українські громадяни, які засуджені, які відбувають покарання. Тому я постійно буваю в Москві і веду переговори з тими, від кого залежить звільнення людей", - заявив він.

Коментуючи можливість обміну полоненими за формулою 25 на 50, Медведчук зазначив: "Серед 50 осіб, яких вони нас просять віддати, вісім вже засуджені. І президент України Порошенко був готовий їх помилувати. Але є люди в цьому списку, які притягуються до кримінальної відповідальності за статтями, щодо яких, навіть якщо буде прийнята амністія, вони не будуть звільнені від відповідальності".

За його словами, це у першу чергу особи, яких звинувачують у вбивствах. Таких близько 10 осіб. "Ми запропонували замість цих людей 12 інших осіб, причому з числа тих, кого в Донецьку хочуть повернути. Але вони наполягають: прийміть закон про амністію, і тоді ми реалізуємо обмін «всіх на всіх», як це записано в Мінських угодах-2", - заявив він.

On Top