ПАРЄ не вважає Тимошенко і Луценка політичними в'язнями, а вважає їх звинувачення політично мотивованим

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не вважають екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка політичними в'язнями, а вважає їх звинувачення політично мотивованим. Про це в інтерв'ю "Комерсант-Україна" заявила співдоповідачка ПАРЄ по Україні Майліс Репс.

"Багато юристів, які вивчали ситуацію в Україні, дійшли висновку, що у вас застосовується виборче правосуддя, а також є проблема недостатньої незалежності судової системи. Але при цьому в Amnesty International, наприклад, дотримуються обережності і не вживають термін "політичні в'язні" у відношенні Юрія Луценка та Юлії Тимошенко, хоч і кажуть, що їх справи повинні бути переглянуті. Для більшості експертів очевидно, що в справі Луценка було явне виборче правосуддя. Очевидно, що покарання у відношенні представника опозиції вибрано набагато більш жорстке, ніж було б у таких же обставин щодо інших людей. І це збігається з визначенням (терміну "політичний в'язень") в резолюції ПАРЄ", - сказала Репс.

За її словами, справа Тимошенко більш складна. "Більшість експертів, які вивчали її, кажуть: те, що політичне рішення прем'єра перетворилося на кримінально каране, є неприйнятним для більшості країн. Це стосується газової справи. За новими же справами, відкритим щодо Тимошенко, абсолютно очевидний виборчий підхід. В той же час ми сьогодні не називаємо політичними в'язнями ні Тимошенко, ні Луценко, ми говоримо про політично мотивованих звинувачення", - зазначила співдоповідачка ПАРЄ.

У той же час, коментуючи питання про те, що опис, який навела співдоповідачка, збігається з визначенням терміну "політичний в'язень" у резолюції ПАРЄ, Репс сказала: "Так, в точності".

Нагадаємо, раніше ПАРЄ ухвалила резолюцію определющую категорію людей, яких варто вважати політичними в'язнями. Резолюція встановлює п'ять основних критеріїв, відповідно до яких особа, позбавлена ​​волі, може бути названа політичним в'язнем. Так, серед критеріїв названо затримання, яке суперечить гарантіям Європейської конвенції про права людини; затримання лише з політичних причин; тривалість затримання або умови затримання, не пропорційні злочину; зміст з політичних мотивів в умовах, які гірше в порівнянні з іншими; затримання в результаті нечесного процесу, який здається політично мотивованим.

Читайте також: Співдоповідачі ПАРЄ: Янукович повинен сприяти звільненню Тимошенко

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся