Парламент планує ввести інститут наставництва над дітьми-сиротами

НовиниПолітика    12.07.2016 - 16:57
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Наставник несе відповідальність за порушення ним прав і законних інтересів дитини

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4784 "Про внесення змін до закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" з наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування". За документ проголосував 231 депутат ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Пропонується передбачити, що наставництвом є добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя.


Також законопроектом визначаються основні напрями підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя шляхом наставництва.

Передбачається встановити, що наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між наставником і адміністрацією закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, по відношенню до інтересів якої укладається такий договір

Відповідно до законопроекту, наставником дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, може бути повнолітня дієздатна особа, що пройшла курс підготовки з питань виховання та соціальної адаптації таких дітей за відповідною програмою та уклала договір про наставництво Разом з тим визначається, що наставниками не можуть бути особи, зазначені в статті 212 Сімейного кодексу України.

Наголошується, що наставник несе відповідальність за порушення нею прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди у відповідності з законом. При цьому контроль за дотриманням прав та інтересів дітей, над якими встановлено наставництво, здійснюють служби у справах дітей.

Передбачається, що у виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я, орган опіки та піклування постановляє рішення про негайне відібрання дитини від наставника і про призупинення дії договору про наставництво. У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити орган Національної поліції та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про розірвання договору про наставництво.

Крім того, пропонується передбачити, що положення про наставництво, порядок його організації та здійснення, відбору громадських організацій для організації наставництва, примірний договір про наставництво і типовий договір про співпрацю з організації наставництва затверджується Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, раніше Рада додатково виділила Центрвиборчкому майже 28 млн гривень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада на рік ввела експортне мито за брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну ВР дозволила військовим переукладати безстрокові контракти з ЗСУ
On Top