Парламент планує ввести інститут наставництва над дітьми-сиротами

НовиниПолітика    12.07.2016 - 16:57
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Наставник несе відповідальність за порушення ним прав і законних інтересів дитини

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4784 "Про внесення змін до закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" з наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування". За документ проголосував 231 депутат ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Пропонується передбачити, що наставництвом є добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя.


Також законопроектом визначаються основні напрями підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя шляхом наставництва.

Передбачається встановити, що наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між наставником і адміністрацією закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, по відношенню до інтересів якої укладається такий договір

Відповідно до законопроекту, наставником дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, може бути повнолітня дієздатна особа, що пройшла курс підготовки з питань виховання та соціальної адаптації таких дітей за відповідною програмою та уклала договір про наставництво Разом з тим визначається, що наставниками не можуть бути особи, зазначені в статті 212 Сімейного кодексу України.

Наголошується, що наставник несе відповідальність за порушення нею прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди у відповідності з законом. При цьому контроль за дотриманням прав та інтересів дітей, над якими встановлено наставництво, здійснюють служби у справах дітей.

Передбачається, що у виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я, орган опіки та піклування постановляє рішення про негайне відібрання дитини від наставника і про призупинення дії договору про наставництво. У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити орган Національної поліції та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про розірвання договору про наставництво.

Крім того, пропонується передбачити, що положення про наставництво, порядок його організації та здійснення, відбору громадських організацій для організації наставництва, примірний договір про наставництво і типовий договір про співпрацю з організації наставництва затверджується Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, раніше Рада додатково виділила Центрвиборчкому майже 28 млн гривень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся