ua en ru

Парламент планує розглянути 34 законопроекти з релігійних питань

У порядок денний четвертої сесії Верховна Рада включила щонайменше 34 законопроекти, які стосуються державно-церковних відносин, свободи віросповідання та питань моралі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Постанову про це парламентарі ухвалили у четвер, 6 лютого. Пленарні засідання четвертої сесії Верховної Ради сьомого скликання розпочалися у лютому та триватимуть до липня 2014 року.

Серед законопроектів, підготовлених до розгляду на пленарних засіданнях, є чимало ініціатив, що знайшли підтримку церков і релігійних організацій:
про заборону приватизації, списання і відчуження культових та інших будівель і майна (проект № 2894);
про регулювання діяльності капеланів в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України (проект № 3233);
про запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових, правоохоронних органах (проект № 3143);
про визнання документів про освіту та наукові ступені, що видаються духовними навчальними закладами (проект № 2380а);
про впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес (проект № 3026);
про захист прав дітей на безпечний інформаційний простір (проект № 0945, друге читання);
про добровільну участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування священнослужителів, церковнослужителів релігійних організацій, які не є найманими працівниками (проект № 2896);
про відновлення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України (проект № 2623).

Окрім цього, очікується розгляд урядового законопроекту № 2142, спрямованого на ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Проти цього неодноразово виступала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

До розгляду також готові дві версії Закону про свободу мирних зібрань (проекти № 2508а та № 2508а-1), які в тому числі упорядковують проведення публічних мирних зібрань релігійного характеру.

Верховна Рада доручила підготувати і доопрацювати для розгляду на поточній сесії 16 законопроектів, які стосуються віруючих і релігійних організацій. Серед них:

Проект Закону щодо мораторію на приватизацію культових будівель та майна (проект № 3543);
Проект Закону щодо партнерських взаємовідносин держави, школи і церкви (проект № 2340а);
Проект Закону про внесення змін до cтатті 21 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо порядку проведення публічних богослужінь (проекти №№ 3868, 3868-1, 3868-2);
Проект Закону щодо права релігійних організацій засновувати навчальні заклади (проект № 2051);
Проект Закону про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості релігійних організацій (проекти №№ 2895, 2895-1).

Згідно з календарним планом, четверта сесія Верховної Ради сьомого скликання закінчується 18 липня 2014 року. Протягом цього періоду відводиться час: для пленарних засідань парламенту - 11 тижнів, для роботи в комітетах, комісіях і фракціях - 7 тижнів, роботу народних депутатів з виборцями - 6 тижнів, проведення запитань до Уряду у Верховній Раді - 11 годин.