Папієв вимагає від Кабміну надати інформацію про закупівлі газу в Європі через посередника

П'ятниця 22 вересня 2017 15:43
Папієв вимагає від Кабміну надати інформацію про закупівлі газу в Європі через посередника
Фото: Михайло Папієв

Папієв зареєстрував запит до прем'єр-міністра

Народний депутат від "Опозиційного блкоа" Михайло Папієв зареєстрував запит до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому вимагає надати інформацію про доцільність закупівель європейського газу через єдиного посередника. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Опоблоку".

На його думку, це може призвести до монополізації вітчизняного ринку газу і збільшення його ціни для населення.

"Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в липні почала закуповувати імпортний природний газ через свого посередника - компанію Naftogaz Trading Europe S. A., яка є 100%-ою дочірньою компанією "Нафтогазу" і зареєстрована в м. Женева, Швейцарія. Обсяги закупівлі через посередника ростуть. Зокрема, в серпні "Нафтогаз" збільшив обсяг поставок природного газу в Україну через Naftogaz Trading Europe S. A. в 7 разів: з близько 7 млн куб. м газу в липні до близько 50 млн куб. м в серпні. На 2017 р. НАК "Нафтогаз України" планував поставити через цього посередника 1,7 млрд куб. м природного газу, що складає близько 20% від планового річного імпорту", - написав депутат.

"Разом з тим, відповідно до стратегії розвитку "Нафтогазу", у середньостроковій перспективі планується перевести всі закупівлі імпортного газу компанією через посередника Naftogaz Trading Europe, за винятком закупівель на кредитні кошти міжнародних фінансових організацій (ЄБРР, Світовий банк)... Така концентрація закупівель імпортного газу через одного посередника буде шкодити курсу на лібералізацію українського газового ринку, нести ризики монополізації ринку імпортних поставок "Нафтогазом", неефективного витрачання державних коштів, що врешті-решт може призвести до необґрунтованого зростання тарифів для всіх типів споживачів", - йдеться в запиті.

"З огляду на зазначені факти, керуючись ст. 15 Закону "Про статус народного депутата України", вимагаю невідкладно надати інформацію про доцільність здійснення закупівель "Нафтогазом" через трейдера – посередника, а не через прямі контракти з європейськими операторами (у т. ч. Shell, Eni і ін.), Зокрема: надати інформацію про ціну закупівель за контрактами з Naftogaz Trading Europe; обсяг можливих комісійних платежів, які стягуються посередником; витрати на забезпечення діяльності та утримання посередника, в тому числі інформацію про штатний розклад, заробітну плату посадових осіб, співробітників та інші витрати на утримання зазначеної компанії", - зазначив Папієв.

Політик вимагає надати йому відповідь у встановлений законодавством строк з наступним зверненням в правоохоронні органи.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся