ПАТ "Харківгаз" попередив 3 тисячі небезпечних ситуації у домоволодіннях області

Четвер 09 листопада 2017 16:44
ПАТ "Харківгаз" попередив 3 тисячі небезпечних ситуації у домоволодіннях області
Фото: газ (vl.104.ua)

Клієнти ПАТ "Харківгаз" можуть самостійно обрати компанію, яка проводить обслуговування та ремонт димоходів і вентиляційних каналів

Фахівці ПАТ "Харківгаз" запобігли виникненню нещасних випадків в декількох тисячах домогосподарств Харківської області. Причиною виникнення небезпечних ситуацій могли стати несправні газові прилади, димові та вентиляційні канали. Про це повідомляє прес-служба компанії.

З початку року ПАТ "Харківгаз" провели планово-технічне обслуговування майже в 200 тисячах осель мешканців Харківської області. Такі заходи проводяться напередодні опалювального сезону, коли газові прилади використовуються найбільше.

"Справне газове обладнання та димоходи – це безпека всіх мешканців будинку. Перевірку та обслуговування димарів проводять спеціалізовані організації з державним дозволом на такі роботи. Власник будинку може самостійно обрати спеціалізовану організацію і організувати обов’язкову перевірку", - зазначив  головний інженер ПАТ "Харківгаз" Вячеслав Іванченко.

Газорозподільні компанії не зобов’язані проводити перевірку димоходів та вентиляційних каналів будинків. Згідно Правил безпеки, це повинен організувати балансоутримувач, у випадку приватного будинку – сам споживач.

Клієнти ПАТ "Харківгаз" можуть самостійно обрати компанію, яка проводить обслуговування та ремонт димоходів і вентиляційних каналів. Після перевірки, спеціалізовані організації надають споживачеві акт придатності димаря, який потім надається до газової компанії. При несправності димових або вентиляційних каналів, ПАТ "Харківгаз" зобов’язано припинити газопостачання.

ПАТ "Харківгаз" рекомендує власникам приватних будинків отримувати такі акти. Терміни перевірок визначені Правилами безпеки. В разі якщо газовий опалювальний прилад (наприклад, двоконтурний котел) використовується весь рік – то два рази на рік, якщо опалювальний прилад працює сезонно - один на рік.

Несправний димохід призводить до скупчення чадного газу в приміщенні і отруєння людей. Тому фахівці ПАТ "Харківгаз" зобов’язані попереджати такі випадки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся