Відстояти український інтерес в кримському питанні ми можемо тільки самостійно, - Фірташ

НовиниПолітика    29.07.2016 - 17:32
Фото: Дмитро Фірташ
Фото: Дмитро Фірташ
СБУ і ГПУ повинні дати оцінку участі українських викладачів у конференції в Криму, - МОН Клінтон погодилася представляти демократів на виборах президента США

Фірташ упевнений, що ні один президент іншої країни, навіть якщо мова йде про США, "не принесе Україні Крим назад на блюдечку"

Питання Криму, в тому числі і його статус, буде залежати не від думки наступного президента США, а від позиції Росії і дій України в рамках цієї проблеми. Про це заявив голова Ради Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ, коментуючи заяву кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа про готовність розглянути визнання окупованого Криму частиною Росії і зняття санкцій стосовно Кремля, повідомляють українські ЗМІ.

"Ні один президент іншої країни, навіть якщо мова йде про США, не принесе Україні Крим назад на блюдечку. Ця проблема знаходиться виключно в площині переговорів Києва і Москви, які, хоче цього хтось чи ні, рано чи пізно все одно відбудуться і будуть включати в себе великий спектр питань, які накопичилися за останні роки, – впевнений Дмитро Фірташ. – Якщо уважно прочитати заяву Трампа про готовність розглядати питання про приналежність Криму Російській Федерації, то в цій заяві не йшлося про визнання Криму російським. Кандидат в президенти сказав те, що сказав".


"Коли на з'їзді Республіканської партії з програми республіканців був виключений пункт про надання Україні летального озброєння, ця новина була сприйнята в штики в Україні. Однак чомусь ніхто не згадав, що адміністрація Обами і вся Демократична партія в цілому також послідовно блокували це питання", – додав Дмитро Фірташ.

За його словами, "риторика Трампа-кандидата і дії Трампа-президента швидше за все, будуть дуже відрізнятися один від одного".

"Я маю великий досвід спостереження за політичними лідерами першого рівня в різних країнах, і можу сказати, що я в цьому майже впевнений, – зазначив Фірташ. – Це навіть добре, що від одного з кандидатів у президенти США звучать подібні припущення. У якомусь сенсі це дає можливість Україні готуватися до гіршого сценарію і поступово переставати дивитися на світ крізь рожеві окуляри. Сучасний світ набагато складніший і більш прагматичний, ніж хотілося б багатьом громадянам і політикам в Україні. З цієї причини досить небезпечною, на мій погляд, є настільки надмірна надія нинішньої української влади на президентство Хілларі Клінтон. На сьогоднішній день шанси Трампа і Клінтон на перемогу в президентських виборах приблизно рівні, а тому ми вже сьогодні повинні мати відповідь на питання – як ми будемо взаємодіяти з адміністрацією Трампа після його можливої інавгурації на початку наступного року".

На думку глави Group DF, заяви Трампа – "хороший привід дорослішати".

"Країна скоро відзначить двадцять п'ять років Незалежності, і це прекрасний вік для прощання з ілюзіями і надіями на кого-небудь, крім себе самого, – підкреслив Дмитро Фірташ. – В даний момент ми занадто слабка країна для того, щоб робити які-небудь ставки. Україна як держава повинна сповідувати прагматичний підхід, диверсифікуючи ризики і вибудовуючи зв'язки і комунікації з обома політичними таборами в США. Щоб президентство Трампа не стало холодним душем для нас, не треба заганяти себе в цю лузу сьогодні. Безумовно, позиція міжнародних партнерів України з цілого ряду проблемних питань, включаючи Крим, є дуже важливим фактором для нас. Однак ще раз повторю – проблема Криму не буде вирішена чужими руками. Руками американського президента, хто б ним не був – тим більше. Якщо українська влада і якась частина суспільства вважає, що це можливо, – це помилка. Відстояти український інтерес в кримському питанні Київ може тільки самостійно".

Фірташ упевнений, що Україні потрібно готуватися до того, що позиція Євросоюзу і США по кримському питанню надалі не буде настільки жорсткою, як була всі останні два роки.

"Занадто багато дій російською стороною робиться для її пом'якшення, в той час, коли Україна просто втрачала золотий час, розраховуючи лише на кожен новий період санкцій, – заявив він. – У наступні два роки є висока ймовірність того, що позиція світового співтовариства по Криму буде не принципово, але пом'якшуватися. Потрібно бути готовим до цього і вибудовувати свою стратегію, виходячи з нових реалій. Навіть якщо цього не станеться, краще готуватися до песимістичного сценарію розвитку подій. У будь-якому випадку ми повинні пам'ятати, що питання Криму, в тому числі і його статус, буде залежати не від думки наступного президента США, а від позиції Росії і дій у рамках цієї проблеми".

Читайте в розділі

Прем'єр Франції має намір балотуватися на пост президента країни

Гройсман заявив про 100% виконання плану місцевих бюджетів

НАЗК просить партії подати фінансові звіти про доходи і витрати

On Top