ua en ru

До опалення в Україні вже підключено 70% квартир, - Зубко

До опалення в Україні вже підключено 70% квартир, - Зубко Фото: Геннадій Зубко розповів про стан подачі тепла в Україні

У Ніжині лікарні, школи, житлові та адміністративні будинки досі не підключено до опалення

На 15 жовтня стан підключення до опалення по Україні становить 70% при стовідсотковій технічній готовності. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи результати моніторингу Мінрегіону щодо старту опалювального сезону, повідомляє прес-служба Кабміну.

За його словами, вперше в історії незалежної України опалювальний сезон розпочався з огляду на температурний режим, а не за календарним принципом.

"Опалювальний сезон успішно розпочали на Волині, Хмельниччині, Житомирщині, Черкащині, Рівненщині, Івано-Франківщині, Сумщині, Тернопільщині, де станом на 15 жовтня підключення до тепла об’єктів соціальної сфери та житлових будинків становить від 90 до 100%. Загалом по країні цей показник сягає 70% при стовідсотковій технічній готовності систем до опалювального сезону", - йдеться в повідомленні.

"Розпочато опалювальний сезон і на Луганщині, але в Лисичанську та Рубіжному він має бути прискорений. Наразі маємо температурний режим, який зобов’язує подати тепло в оселі та соціальні об’єкти", - зауважив Зубко.

Він повідомив, що технологічно процес підключення до тепла від ухвалення рішення триває 3-4 дні.

Водночас міністр наголосив, що існують проблеми в окремих населених пунктах, зокрема тих, де теплопостачальні підприємства перебувають в оренді.

"Так, наприклад, у Ніжині, що на Чернігівщині, лікарні, школи, житлові та адміністративні будинки досі не підключено до опалення. Причина - службова халатність керівництва місцевого підприємства ТОВ "Ніжинтеплокомуненерго" та відсутність належного контролю з боку місцевої влади. Така халатність має тягнути за собою відповідальність і не лише адміністративну, а й кримінальну", - наголосив Зубко.

За його словами, у Ніжині досі не укладено угоди на постачання тепла і не затверджено графік реструктуризації боргів підприємства перед НАК "Нафтогаз", які сягають 28 млн гривень.

Крім того, віце-прем'єр розповів, що цього року урядом ухвалено низку рішень щодо оптимізації підготовки до опалювального сезону. Зокрема Кабміном схвалено проект закону про реструктуризацію боргів підприємств теплокомуненерго, який найближчим часом буде подано до Верховної Ради.

Нагадаємо, 13 жовтня прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив протягом 5 днів підключити до опалення житлові будинки по всій країні.