Відносини України та ЄС після парафування УА будуть більш інтенсивними, але ратифікація поки неможлива, - депутат Бундестагу

НовиниЕкономіка    31.03.2012 - 12:03

Ратифікація Угоди про асоціацію між Україною і ЄС у німецькому Бундестазі на даному етапі неможлива. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle заявив голова парламентського комітету у справах ЄС Ґунтер Кріхбаум.

За словами Кріхбаума, відносини України і Європейського Союзу після парафування УА ставатимуть більш інтенсивними. "Але якщо говорити про парафування Угоди про асоціацію, то йдеться про технічне завершення роботи над документом. Однак справа ще далеко не зроблена. Адже перш ніж угода набере чинності, її мають схвалити всі країни-члени ЄС. Утім, такої готовності наразі немає", - сказав депутат.

Кріхбаум, додав, що як голова парламентського комітету у справах ЄС не рекомендував би Бундестагу ратифікувати угоду про асоціацію з Україною. "У Європейського Союзу є певні стандарти і цінності. Україна заявляє про своє прагнення дотримуватися цих цінностей. Йдеться про засади правової держави, демократії, дотримання свободи слова і багато іншого. Ми хочемо бачити відповідні зусилля і серйозний поступ, підтримку громадянського суспільства. Всього цього ми нині не бачимо. На жаль", - констатував Гунтер Кріхбаум. За його словами судові процеси над лідерами опозиції - лише верхівка айсберга.  Основні претензії депутати Бундестагу мають до процесів реформування судової системи та громадянського суспільства.

Кріхбаум нагадав, що уряд Німеччини у своїй офіційній заяві зазначив, що термін підписання угоди між Україною і ЄС "неможливо передбачити". "Я хочу лише підкреслити позицію німецького уряду, який заявляє про неможливість підписання Угоди про асоціацію. До речі, без позитивного вотуму Бундестагу уряд не зможе схвалити цей документ. У Німеччині парламент за законом має право висловлювати позицію щодо міжнародних договорів. Уряд зобов'язаний дотримуватися вотуму Бундестагу. Я не думаю, що уряд підписуватиме щось, що не матиме підтримки парламентської більшості. Українська влада має зробити так, аби парламенти країн ЄС могли ратифікувати цю угоду. Доки ми бачитимемо порушення засадничих цінностей ЄС, не можна говорити ані про підписання, ані про ратифікацію", - сказав Кріхбаум.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top