ru ua

Зупинка НЗФ призведе до тяжких соціально-економічних наслідків, - учасники ринку

Зупинка НЗФ призведе до тяжких соціально-економічних наслідків. Таку думку РБК-Україна висловили учасники ринку.

"Прийняттям Кабінетом міністрів постанови про підтримку електрометалургійної галузі та подальше підписання меморандуму про взаємодію між урядом і керівництвом феросплавних підприємств дало ЗЗФ надію на краще. На відміну від НЗФ, який за раніше купує електроенергію по 97 дол за 1 МВт.год", - повідомив голова правління Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) Павло Кравченко.

У той же час, ситуація на Нікопольському заводі феросплавів (НЗФ), який через високу ціну електроенергії був змушений на 60% знизити плани за обсягами виробництва і зупинив половину плавильних печей, викликає серйозну стурбованість. Фахівці не виключають повної зупинки завод. І звертають уваги на важкі соціально-економічні наслідки цього.

"Близько семи тисяч людей залишаться без роботи. Іншої роботи в місті Нікополь немає. Різке зниження споживання кількості електроенергії (на 3,8 млрд МВт.год за рік), вкрай негативним чином позначиться і на сусідньому місті Енергодар, містоутворюючим підприємством для якого є Запорізька АЕС", - вважає виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.