ru ua

Зупинка НЗФ призведе до катастрофічних наслідків для енергосистеми країни, - експерт

Виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів Сергій Кудрявцев вважає, що можлива зупинка Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) може призвести до колапсу низки найважливіших галузей, на яких базується енергетична система України.

"Від зупинки НЗФ постраждають не лише державний і місцевий бюджети. По-перше, серйозний удар буде завдано по виробникам електроенергії, тому що непрацюючий НЗФ не буде купувати електроенергію. По-друге, тому що 300 млн кВт.год, які споживає Нікопольський феросплавний завод за місяць, не будуть викуплені з ринку, то рахунок перекосу вітчизняної електроенергетики в бік вугільних ТЕС, відбудеться затоварення складів шахт вугіллям і, як наслідок, зупинка низки і без того низьку рентабельність шахт. третє, через зниження обсягів споживання електроенергії, відчутні проблеми будуть у операторів магістральних електромереж", - вважає Кудрявцев.

Крім того, він звернув увагу на питання погіршення соціально-економічної обстановки, яке може статися через можливого вимушеного припинення роботи НЗФ: "Особливо потрібно зупинитися на соціальних проблемах - можуть бути вимушено звільнено 7 тисяч співробітників. А є ще приблизно 18 тисяч членів їх сімей. Проблеми виживання 25 тисяч мешканців Нікополя ляжуть на плечі держбюджету, а значить тих небагатьох, що залишилися в Україні працюють, або виживають, підприємств".

На думку виконавчого директора УкрФА, проблеми від зупинки НЗФ відчують і побутові споживачі.

"Робота печей цього підприємства, дозволяла мережам тримати частоту струму в межах нормативних 50 Гц. Якщо Нікополь зупиниться, то чи не в першу чергу постраждає населення, скачки напруги приведуть до виходу з ладу побутової техніки", - повідомив Кудрявцев.