ua en ru

Восени житло в новобудовах виросте в ціні на 10-15%

Однією з причин називають те, що протягом останніх років на ринок зайшли нові гравці, які спеціально знижували ціни на квартири в новобудовах.

Як правило, недорогими "квадратами" торгували новачки, які намагаються за рахунок демпінгу відвоювати собі місце на ринку. Короткий період така стратегія давала результат: у минулому році вперше попит на житло в новобудовах перевищив продажу на "вторинці".
Але потік покупців скоро вичерпається. Керівник відділу продажів ЖК " Park Stone Дмитро Шостя каже, що житло купують в основному ті, хто хоче терміново врятувати від знецінення наявні накопичення. Якщо ще кілька місяців тому частка покупців, які розглядають квартиру як інвестиції, складала 5-7%, то зараз виросла до 15-20%.

Але ознак прийдешнього кризи на ринку видно вже зараз. Підрядники, які торгують недорогими квартирами, усвідомили, що після знецінення гривні та подорожчання будматеріалів просто не в змозі добудувати вже розпродані будинку.
Список заморожених об'єктів росте як на дріжджах, вселяючи паніку у потенційних покупців. Конфедерація будівельників України визнала, що на ринку множиться армія недобросовісних забудовників і проблемних об'єктів.
В її чорний список потрапили понад 60 забудовників і більше сотні об'єктів, шанси яких на введення в експлуатацію мізерно малі. Конфедерація попереджає, що до осені список стане набагато довше.

Кількість недобудов в країні зросла за останній рік на 0,5 тис. - до 11,4 тис. об'єктів. А так як тягнути з підвищенням цін на квартири більшість забудовників вже не може (восени середня вартість квадратного метра в новобудові зросте на 10-15%), до кінця 2014-го кількість проблемних будівництв може вирости як мінімум на 1,5-2 тис.
Тим часом експерти говорять про спад будівництва комерційної нерухомості. Зате з кожним роком все більше зводять житлові будинки. Скажімо, в минулому році ввели в експлуатацію 11 млн 200 тис. квадратних метрів житла - в середньому це 224 тис. квартир площею 50 кв. м. В той же час в позаминулому році такого житла ввели в експлуатацію менше на 400 тис. кв. м.
Однак позитивну динаміку галузі забезпечило лише кілька регіонів, серед яких Київ (приріст 29,8%) і ряд західних областей (Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська), де квартири купують в основному на гроші заробітчан.
В інших регіонах ситуація набагато гірша. Скажімо, у Сумській області спад житлового будівництва за рік перевищив 27%, у Хмельницькій - 19%, Кіровоградській - 15%. Іпотечні програми не працюють, а власних накопичень у населення немає - так експерти пояснюють причини обвалу ринку.

Восени житло в новобудовах виросте в ціні на 10-15% Восени житло в новобудовах виросте в ціні на 10-15%