ua en ru

Опитування: 56% українців вважають, що вибори Ради пройшли чесно

Парламентські вибори 26 жовтня були скоріше вільними і чесними, вважає більшість (56%) респондентів. Такі результати опитування на тему поствиборних настроїв населення, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

При цьому 28% вважають, що вибори були скоріше невільними і нечесними, кожен шостий - не визначився.

"Важливо, що серед тих, хто брали участь у виборах, абсолютна більшість (75%) вважають їх вільними і чесними. Тоді як серед респондентів, які на виборах не голосували, більшість (60%) вважають їх скоріше невільними і нечесними", - йдеться в повідомленні.

Майже 60% очікують змін на краще в результаті проведення дострокових виборів Верховної Ради (за три місяці до виборів таких було 46%). Половина вважає, що новообраний парламент буде більш ефективним порівняно з попереднім складом Верховної Ради, третина вважає, що нічого не зміниться, і тільки 7% вважають, що новий парламент буде менш ефективним, ніж попередній.

Якби вибори Верховної Ради відбувалися наступної неділі, то 24,5% респондентів (серед тих, хто братиме участь у них і визначився з вибором) проголосували б за "Народний фронт", 23,5% - за Блок Петра Порошенка, 12,7% - за об'єднання "Самопоміч", майже 9% - за "Опозиційний блок", 7% - за Радикальну партію Олега Ляшка, 6,1% - за "Батьківщину". Решта партій не подолали б виборчий бар'єр: "Свобода" - 4,4%, Комуністична партія - 3,3%, "Сильна Україна" - 2,7%, "Правий сектор" - 2,1%, "Громадянська позиція" - 1,7%.

Соцопитування "Рейтингу" було проведено 6-13 листопада 2014 р., помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,8%. Участь у ньому взяли 2 тис. респондентів шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face).

Нагадаємо, позачергові парламентські вибори прощлом в Україні 26 жовтня. Офіційно результати виборів Ради були опубліковані 12 листопада.