ua en ru

Опозиція проти виключення із закону про вибори норми про зберігання виборчої документації протягом 5 років

Опозиція не допустить внесення зміни до закону про вибори народних депутатів, оскільки цими змінами передбачається виключити норму про зберігання виборчої документації протягом 5 років, що полегшить фальсифікацію виборів. Про це в ході брифінгу заявив заступник голови Верховної Ради України (ВР), надеп від фракції БЮТБ Микола Томенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми стоїмо на тому, що закон про вибори народних депутатів ухвалювався як якийсь компроміс, і будь яке внесення змін буде розглядатися як зміна правил поведінки в період виборчої компанії. Більше того, закон про Центральну виборчу комісію (ЦВК) дає їй право, у разі виникнення технічних, організаційних та інших проблем приймати роз'яснення. Опозиція не допустить внесення змін до закону про вибори, оскільки ми поінформовані, що за цими технічними змінами планується скасувати ключову норму, яка робить неможливою фальсифікації. Ця норма про зберігання виборчої документації протягом п'яти років і кримінальної відповідальності за спробу достроково знищити цю документацію ", - заявив Томенко.

Також Томенко додав, що опозиція розглянула всі пропозиції ЦВК щодо змін до закону, і, за його словами, там немає жодної пропозиції, яка б впливала на зміст або характер закону. І ЦВК може сама роз'яснити і внести ці зміни без втручання ВР.

У свою чергу глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що якщо така позиція принципова для опозиції, то вони погодяться, щоб поправки вносила ЦВК.