ОПЕК зберегла прогноз зростання світового споживання нафти в 2011 р., очікуючи підвищення на 1,4 млн бар. на добу

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змінила прогноз зростання світового споживання нафти в 2011 р., очікуючи підвищення на 1,4 млн бар. на добу, передає Reuters.

Однак у доповіді ОПЕК зазначається, що високі ціни на нафту можуть надати "невеликий негативний вплив" на споживання палива для транспорту.

ОПЕК підвищила прогноз зростання видобутку в країнах, що не входять в організацію, до 600 тис. бар. на добу з 100 тис. бар. на добу в березневому прогнозі. Попит на нафту ОПЕК складе цього року 29,9 млн бар. на добу, на думку картелю - це на 400 тис. бар. на добу вище, ніж у 2010 р., і на 100 тис. вище, ніж у березневому прогнозі.

ОПЕК підтвердила висловлювання її представників, що на світовому ринку достатньо нафти і що запаси перевищують середні багаторічні значення.

"Ринок може бути впевнений, що в майбутні місяці ОПЕК продовжить забезпечувати стабільність нафтового ринку", - говориться в доповіді.

Міжнародне енергетичне агентство (IEA) у вівторок не змінило прогноз споживання нафти в 2011 р., але попередило, що високі ціни починають позначатися на споживанні. IEA також прогнозує зростання попиту на 1,4 млн. бар. на добу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся