Олланд не допустить видобутку сланцевого газу у Франції

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що не допустить видобутку сланцевого газу на території країни, оскільки це пов'язано з екологічними ризиками.

Президент Франції Франсуа Олланд (на фото) заявив, що не допустить видобутку сланцевого газу на території країни, оскільки це пов'язано з екологічними ризиками. Про це повідомляє Reuters.

"Я вам відповім дуже просто: поки я займаю посаду Президента, видобутку сланцевого газу у Франції не буде", - сказав Олланд в телеінтерв'ю з нагоди Дня взяття Бастилії.

Президент нагадав, що в 2011 році, коли соціалісти ще не прийшли до влади, парламент проголосував за заборону видобутку сланцевого газу методом гідророзрива (фрекінгу).

За словами Олланда, нинішня парламентська більшість не почне вносити зміни до законодавства, оскільки видобуток сланцевого газу пов'язаний з дуже високими ризиками для екологічної обстановки.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

Нагадаємо, гостра дискусія щодо видобутку сланцевого газу ведеться і в Україні. Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров, незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через необхідність зниження енергозалежності від Росії.

Читайте також: Суд відмовився заборонити Shell видобувати сланцевий газ в Україні

При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, проте згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою за екологічні ризики навіть в очах українських опозиціонерів.

В Україні сланцевий газ видобувати хочуть всесвітньо відомі енергетичні гіганти Chevron і Shell, проте місцеві влада (зокрема контрольовані "Свободою" Львівська та Івано-Франківська облради) виступають проти цих ініціатив.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся