ОЕСР не бачить необхідності негайного надання екстреної допомоги Словенії

Вівторок 09 квітня 2013 13:27

Організація економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) не бачить необхідності негайного виділення Словенії екстреної фінансової допомоги.

"Уряд цієї країни поки справлялося з поставленими завданнями з фінансування власних потреб і не мало помітних труднощів із залученням капіталу", - прокоментував ситуацію заступник генерального секретаря організації Ів Летерм, який перебуває з візитом у столиці Словенії Любляні.

При цьому Летерм зазначив, що, незважаючи на досить високу вартість запозичень для країни на фінансовому ринку, зараз немає причин для негайної організації їй програми допомоги, передає Reuters.

Коментарі представника ОЕСР пішли на тлі чуток про те, що Словенія може стати наступною після Кіпру країною зони євро, що звернеться за допомогою Європейського стабілізаційного механізму ESM. За інформацією поінформованого Європейського джерела, ситуація в Словенії близька до кризової і вимагає негайного втручання міністрів фінансів зони євро, у зв'язку з чим Єврогрупа планує обговорити "словенська питання" на зустрічі в Дубліні 12 квітня ц.р.

Нагадаємо, що ще в минулому році німецькі ЗМІ писали про те, що Словенія може стати шостою країною єврозони, яка звернулася за міжнародною фінансовою допомогою.

До теперішнього часу цього відносно невеликому державі вдавалося уникати пильної уваги громадськості і проблем із залученням коштів на фінансовому ринку, проте останні події в Європі, зокрема звістки про те, що Іспанія і Кіпр запросили фінансову підтримку з коштів Європейського стабілізаційного фонду, змусили експертів говорити про швидкий розвиток боргової кризи і в Словенії, де єдина європейська валюта знаходиться в обігу з 2007 р. Підкріплює подібні припущення аналітиків і непросте фінансове становище найбільшого банку країни Nova Ljubljanska Banka dd (NLB).

"Стає все більш очевидним, що боргова криза не обійде стороною і Словенії, яка вимушена буде звернутися за фінансовою допомогою Євросоюзу. Основні ризики криються в положенні банківської системи країни", - пояснив раніше один з експертів BNP Paribas у Варшаві.

Фінансове становище Словенії не вселяє оптимізму. Вартість запозичень для країни на фінансовому ринку висока, держборг країни продовжує рости, а темпи економічного зростання - знижуватися. Міжнародні рейтингові агентства в 2012 р. знизили суверенний кредитний рейтинг країни.

Читайте також: Наступною жертвою боргової кризи може стати Словенія.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся