Одеська трагедія повинна бути негайно розслідувана, - депутат Бундестагу

НовиниПолітика    11.07.2016 - 21:24

Член парламенту Федеративної Республіки Німеччина Інге Хьогер закликала до негайного розслідування трагедії в Одесі 2 травня 2014 року. Про це вона написала у колонці свого персонального веб-сайту, повідомляє прес-служба "Опоблоку".

На переконання Інге Хьогер, трагедія 2 травня 2014 року в Одесі не розслідується, а до думки жертв та їхніх родичів ніхто не прислухається.


"Я вважаю це шокуючим і тому підтримую розслідування справи на основі Римського статуту Міжнародного кримінального суду, що має юрисдикцію щодо злочинів проти людяності", - зазначила депутат Бундестагу.

Інге Хьогер вважає, що принцип неприпустимості відсутності покарання за масові порушення прав людини "лежить в серці європейських демократичних стандартів і є обов'язковою вимогою до всіх держав, що прагнуть партнерства з ЄС".

Політик здивована, що після більш ніж двох років після трагедії Одесі нікого з винних не покарали, а саме розслідування блокується. "Важливо, щоб Європейські інституції продовжили чинити тиск на уряд України, щоб він нарешті провів це розслідування, як і розслідування загибелі людей на Майдані в січні - лютому 2014 року", - додала депутат Бундестагу.

"У цьому зв'язку не може не викликати підозр те, що парламент України, який уникає ратифікації Римського статуту, визнав юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо подій на Майдані, але не зробив того ж самого відносно Одеської трагедії. Таке вибіркове застосування міжнародного правосуддя викликає виправдане засудження", - підкреслила політик.

Інге Хьогер закликала парламент і уряд України провести об'єктивне розслідування злочинів на Майдані та в Одесі, а також ратифікувати Римський статут, відкриваючи можливість для Міжнародного кримінального суду допомогти у відновленні справедливості по обох справах.

On Top