ОБСЄ не має ресурсів на збройну місію, питання може перейти до ООН, - Тука

НовиниПолітика    29.10.2016 - 20:24
Фото: Георгій Тука допускає надходження грошей від ООН на озброєну місію
Фото: Георгій Тука допускає надходження грошей від ООН на озброєну місію

В ОБСЄ можуть виникнути фінансові проблеми з роботою в Україні

Через недостатність фінансових ресурсів питання розміщення спеціальної озброєної місії на Донбасі може перейти від ОБСЄ до ООН. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі телеканалу "112 Україна".

Він зазначив, що пропозицій західних партнерів про озброєння спостережної місії ОБСЄ та збільшення її працівників на 500-1000 осіб, недостатньо.

"Про це треба відкрито говорити, це крапля в морі, не вирішення проблеми. Під час наведення порядку в Боснії був використаний склад у кількості 60 тисяч осіб. Я, чесно кажучи, найбільше чекаю, що все-таки це питання перейде від ОБСЄ до ООН", - зазначив Тука.

За його словами, в ОБСЄ можуть виникнути фінансові проблеми з роботою в Україні.

"Це дуже великі фінансові навантаження. Бюджет ОБСЄ зараз, якщо я не помиляюся, становить 170 млн євро, з них 100 млн євро йде на підтримку України. І навряд чи будуть знайдені гроші. Можливо, є ймовірність, що якісь гроші будуть надходити від донорів ООН. Я цього не виключаю", - повідомив заступник міністра.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" 20 жовтня сторони домовилися про введення збройної місії ОБСЄ на Донбас.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top