ОБСЄ не має ресурсів на збройну місію, питання може перейти до ООН, - Тука

НовиниПолітика    29.10.2016 - 20:24
Фото: Георгій Тука допускає надходження грошей від ООН на озброєну місію
Фото: Георгій Тука допускає надходження грошей від ООН на озброєну місію

В ОБСЄ можуть виникнути фінансові проблеми з роботою в Україні

Через недостатність фінансових ресурсів питання розміщення спеціальної озброєної місії на Донбасі може перейти від ОБСЄ до ООН. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі телеканалу "112 Україна".

Він зазначив, що пропозицій західних партнерів про озброєння спостережної місії ОБСЄ та збільшення її працівників на 500-1000 осіб, недостатньо.

"Про це треба відкрито говорити, це крапля в морі, не вирішення проблеми. Під час наведення порядку в Боснії був використаний склад у кількості 60 тисяч осіб. Я, чесно кажучи, найбільше чекаю, що все-таки це питання перейде від ОБСЄ до ООН", - зазначив Тука.

За його словами, в ОБСЄ можуть виникнути фінансові проблеми з роботою в Україні.

"Це дуже великі фінансові навантаження. Бюджет ОБСЄ зараз, якщо я не помиляюся, становить 170 млн євро, з них 100 млн євро йде на підтримку України. І навряд чи будуть знайдені гроші. Можливо, є ймовірність, що якісь гроші будуть надходити від донорів ООН. Я цього не виключаю", - повідомив заступник міністра.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" 20 жовтня сторони домовилися про введення збройної місії ОБСЄ на Донбас.

On Top