Оприлюднена декларація "нормандської четвірки"

Четвер 12 лютого 2015 12:27
Оприлюднена декларація "нормандської четвірки"

Оприлюднена декларація президентів Росії, України, Франції та канцлера Німеччини, яка була ними підписана за підсумками переговорів у Мінську (Білорусь) 11-12 лютого. Документ оприлюднено на сайті Президента РФ.

Згідно з документом, Президент РФ Володимир Путін, Президент України Петро Порошенко, Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель підтверджують повне дотримання суверенітету і територіальної цілісності України. Вони твердо переконані у безальтернативності виключно мирного врегулювання. Вони цілком готові зробити будь-які можливі заходи як окремо, так і спільно в цих цілях.

У цьому контексті лідери схвалюють комплекс заходів щодо виконання мінських угод, прийнятий і підписаний в Мінську 12 лютого 2015 р. усіма, хто підписав мінський протокол від 5 вересня 2014 р. і мінський меморандум від 19 вересня 2014 р. Лідери будуть вносити вклад в цей процес і використовувати свій вплив на відповідні сторони, щоб сприяти виконанню цього комплексу заходів.

Німеччина і Франція нададуть технічну підтримку для відновлення сегменту банківської системи в порушених конфліктом районах, можливо, шляхом створення міжнародного механізму для сприяння здійсненню соціальних виплат.

Лідери поділяють переконання в тому, що зміцнення співробітництва між Європейським союзом, Україною і Росією буде сприяти врегулюванню даної кризи. У цих цілях вони підтримують продовження тристоронніх переговорів між Європейським союзом, Україною і Росією з питань енергетики з тим, щоб здійснити кроки у розвиток "зимового газового пакету".

Вони також підтримують тристоронні переговори між ЄС, Україною і Росією в цілях вироблення практичного вирішення питань, що викликають стурбованість Росії, у зв'язку з виконанням угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Лідери як і раніше прихильні до ідеї створення спільного гуманітарного та економічного простору від Атлантики до Тихого океану на основі повної поваги міжнародного права і принципів ОБСЄ.

Лідери будуть й надалі прихильні виконанню мінських угод. З цією метою вони домовилися про створення контрольного механізму в "нормандському форматі", який буде проводити зустрічі з регулярною періодичністю, як правило, на рівні старших посадових осіб, що представляють міністерства закордонних справ.

Нагадаємо, за підсумками саміту "нормандської четвірки" був також підписаний документ між контактною групою і лідерами ДНР/ЛНР, що передбачає перемир'я на Донбасі, відвід озброєнь, виведення іноземних військ, вибори.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся