Обсяги експорту української сільгосппродукції до ЄС збільшуються, - Микола Присяжнюк

Субота 08 жовтня 2011 13:23

Щороку обсяги експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн Європейського Союзу збільшуються. Про це сьогодні під час виступу на Міжнародному Чорноморському економічному форумі заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, передає прес-служба міністерства.

"Український аграрний сектор має великі експортні можливості. Це чи не єдина галузь економіки, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. Тому ми повинні працювати над розбудовою іміджу України як надійного гравця на зовнішніх ринках" - зазначив мністр.

"Сьогодні "традиційними" для України вважаються ринки Російської Федерації та країн СНД. Однак протягом останніх років українська сільгосппродукція все частіше з'являється на європейських ринках. Запевняю, що українська сільськогосподарська продукція на ринках ЄС є достатньо конкурентоспроможною", - наголосив Присяжнюк.

Разом з тим, він повідомив, що сьогодні Україна проводить активну роботу щодо освоєння аграрних ринків країн, населення яких за останнє десятиліття активно зростає. Це азійські країни (В'єтнам, Бангладеш, Китай), також Пакистан, Індія і країни екваторіальної Африки.

"Якщо говорити про країни Чорноморського басейну, відмічу, що найбільшим торговельним партнером України є Російська Федерація. У цьому році її частка склала понад 15 відсотків від загального товарообігу. Туреччина є другою країною за обсягом товарообігу сільськогосподарської продукції. Її частка склала 7,3 відсотки. Частка Грузії - 2,3 відсотки, Румунії - 0,5 відсотка, Болгарії - 0,2 відсотки", - додав Присяжнюк.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся