ru ua

Обама і Бейнер висловили готовність піти на поступки для запобігання "фіскальному обриву"

Демократи і республіканці зближували позиції з питання запобігання "фіскальному обриву" - автоматичного скорочення держвидатків і підвищення податків на 600 млрд дол. з початку 2013 року. Президент США Барак Обама і спікер палати представників республіканець Джон Бейнер висловили готовність піти на взаємні поступки по двох основоположних темах - підвищенню податків для багатих американців і скороченню соцвидатків.

За даними джерел Bloomberg, Обама в понеділок погодився понизити збільшення податкових надходжень з потрібних їм раніше 1,4 трлн дол. до 1,2 трлн дол. за десять років. Республіканці раніше наполягали на 800 млрд дол., Бейнер поки схвалив збільшення надходжень до 1 трлн дол.

Крім того, вперше за п'ять років Обама пом'якшив вимоги відносно припинення податкових пільг для заможних домогосподарств. Зараз максимальна податкова ставка для сімей з доходом 250-388 тис. в рік складає 33%, а для тих, хто заробляє більше 388 тис. в рік, - 35%. Спочатку демократи вимагали підвищити податки для тих, хто заробляє більше 250 тис. дол., до 39,6%. Президент тепер згоден збільшити податкову ставку тільки для тих сімей, які отримують більше 400 тис. дол. в рік. Республіканці, правда, поки згодні підвищити ставку 39,6% лише для тих, хто заробляє більше 1 млн дол.

Обама схвалив скорочення витрат на програми охорони здоров'я з 350 млрд до 400 млрд дол. При цьому Президент пообіцяв змінити методику розрахунку коефіцієнта інфляції по програмах обслуговування літніх людей (Medicare) і соцстрахування, що дозволить понизити витрати по цих статтях на 130 млрд дол.

Читайте також: Угода по "фіскальному обриву" в США може бути досягнута до кінця тижня