Новий закон про аліменти дозволив подвоїти кількість сплачених боргів

Новини Економіка 16.04.2018 - 12:58
Ілюстративне фото (РБК-Україна)
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Злісні неплатники аліментів почали погашати свої борги

Обсяг сплачених боргів по аліментах з початку дії законупро вдосконалення порядку стягнення заборгованості зі сплати аліментів виріс в 2,2 рази. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на Урядовому порталі.

Зокрема, повідомляється, що до початку дії нових засобів впливу на боржників державні виконавці змогли стягнути з неплатників 259 млн гривень, тепер після впровадження новацій отримано вже майже 580 млн гривень.

"Ми бачимо, що запроваджені законом нововведення стали дієвим мотиватором для злісних неплатників аліментів виконувати свої зобов'язання перед власними дітьми. За рахунок вжитих заходів постійно зростає кількість випадків, коли боржниками погашаються значні суми заборгованості по аліментах", - заявила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

Згідно зі статистикою в окремих регіонах державним виконавцям вдалося збільшити показники сплати боргів більш ніж у 6 разів, зокрема це:

- Луганська область - дітям виплачено 8,3 млн гривень;

- Миколаївська область - показники сплачених боргів зросли в 6 разів, або з 3,3 млн гривень до 20,5 млн гривень;

- Рівненська область - діти отримали 14,7 млн гривень заборгованих аліментів

Лідерами по стягненню боргів по сплаті аліментів після початку дії закону про вдосконалення порядку стягнення заборгованості зі сплати аліментів за абсолютними показниками є:

Одеська область, де виконавцями Міністерства юстиції забезпечена виплата дітям 51,6 млн гривень аліментів;

- Дніпропетровська область, в якій зібрано 50,7 млн гривень;

- Полтавщина, де виконавці повернули самим маленьким українцям 42,9 млн гривень боргів по аліментах

"Міністерство юстиції, спираючись на вдалий досвід впроваджених ініціатив, завершує розробку другого пакету законодавчих новацій, які продовжать посилення тиску на неплатників аліментів Зокрема, передбачається: збільшення розміру аліментів; - введення додаткових нарахувань на суму боргу у разі затримки виплат; введення кримінальної відповідальності для батьків, які ухиляються від суспільно корисних робіт та обов'язки працювати для "аліментників", які знаходяться в місцях позбавлення волі", - зазначила Глущенко.

Так само передбачено ряд нововведень, які будуть захищати дітей з інвалідністю.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, за борги по сплаті аліментів виїзд за кордон заборонено 116 тисяч боржників.