Новий гендиректор МТСБУ буде обраний на законних підставах, - голова Коордради

Середа 25 березня 2015 14:34

Новий генеральний директор МТСБУ буде обраний на законних підставах. Про це на прес-конференції заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, голова Координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) Сергій Рибалка.

"Завтра у нас відбудуться загальні збори, де будуть обговорюватися питання обрання нових членів Координаційної ради, президії МТСБУ. Як голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, а також як голова Координаційної ради МТСБУ, запевняю, що наш Комітет завжди був і буде майданчиком для розгляду тих питань, які є актуальними для страхового ринку. Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, ми готові активно співпрацювати з представниками страхового ринку для підготовки законодавчих ініціатив. Але на даний момент одним із завдань є необхідність законного обрання генерального директора МТСБУ", - заявив він.

Рибалка додав, що президія, яка буде влаштовувати всіх учасників ринку, призначить нового генерального директора.

За його словами, новий директор повинен бути міцним господарником і гарним комунікатором між Координаційною радою, президією МТСБУ, Нацкомфінпослуг та Комітетом Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності для забезпечення необхідних умов роботи страхового ринку, розвитку страхового бізнесу.

"Нічого з цього Шевченко не забезпечував. Більш того, відсторонений від виконання обов'язків Шевченко систематично відмовлявся виконувати рішення президії та Координаційної ради. Це ж стосується і рішення щодо проведення незалежного аудиту діяльності Бюро. Але закон повинен бути один для всіх. Тому необхідно врахувати інтереси представників страхового бізнесу, обравши на майбутніх зборах таку президію МТСБУ, з якою готові працювати всі учасники ринку", - сказав голова Координаційної ради МТСБУ.

Рибалка зазначив, що ще 20 березня 2015 року відбулося засідання Координаційної ради, де було прийнято рішення про відкликання Шевченка з посади Генерального директора МТСБУ. Однак пізніше, порушуючи норми чинного законодавства та прийнятого протоколу, на засіданні президії МТСБУ Шевченко був призначений в.о. генерального директора МТСБУ. За даним фактом незаконного призначення було направлено звернення до Генеральної прокуратури України для проведення перевірки, враховуючи, що Шевченко на момент призначення його в.о. генерального директора МТСБУ вже не був посадовою особою МТСБУ.

Голова Комітету звернув увагу на те, що звільнений з посади генерального директора МТСБУ Шевченко неодноразово відмовлявся від проведення аудиту діяльності Бюро: "Я ознайомився з аудитом діяльності Бюро лише за 2013 р., де були просто кричущі факти корупції і порушень. Наприклад, тільки ремонт кабінету директора обійшовся платникам податків та бюджету в 500 тис. дол. Не кажучи вже про масштабні корупційні схеми, які працювали в Бюро. Шевченко нічого не зробив для того, щоб ці схеми викорінити", - підкреслив він.

"Сумно, що я, як керівник профільного парламентського комітету, змушений витрачати свій час на те, щоб боротися з якимось одним керівником, а не допомагати страхового ринку розвиватися, виконуючи свої головні обов'язки. Це сьогодні дуже засмучує", - сказав Рибалка.

Він висловив упевненість, що новий Генеральний директор МТСБУ буде обраний на законних підставах.

Крім того, голова Координаційної ради МТСБУ повідомив, що при раді МТСБУ буде створена робоча група для підготовки законодавчих ініціатив для страхового ринку.

"На даний момент є досить багато ініціатив щодо зміни правил страхового ринку і видів страхування. На мій погляд, одна з першочергових і найбільш важливих - це комплексний і цілісний закон про страхування, прийняття якого вже з десяток років всі ми чекаємо. Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності насправді робить усе, щоб такий закон був підготовлений та винесений на розгляд парламенту", - заявив він.

Також, за словами Рибалка, для оптимізації співпраці учасників страхового ринку і законодавців прийнято рішення про створення Робочої групи представників Координаційної ради МТСБУ, Ліги страхових організацій України та депутатів, членів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності:

"Наш комітет може стати тим майданчиком, який буде розглядати ініціативи Ліги страховиків, усіх без винятку представників ринку. Ми готові до плідної співпраці, готові виконувати запити страхового ринку у вигляді законодавчих ініціатив. Це стосується новацій ОСАЦВ, можливого зростання або зниження вартості цих договорів, виплати страхових внесків та інших ініціатив", - підкреслив нардеп.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся