ru ua

У нових офшорних паперах фігурує два громадянина України

У нових офшорних паперах фігурує два громадянина України Фото: Антон Пригодський і Валерій Вощевський (колаж РБК-Україна)

Йдеться про друга Януковича та екс-віце-прем'єра від РПЛ

У нових офшорних паперах, оприлюднених журналістами Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) 5 листопада 2017 року, фігурує два громадянина України. Це випливає з так званих "Райських паперів" на сайті ICIJ.

Зокрема йдеться про колишнього народного депутата від Партії регіонів і друга екс-президента Віктора Януковича Антона Пригодського та колишнього віце-прем'єр-міністра від Радикальної партії Валерія Вощевського.

За даними консорціуму журналістів, Пригодський рахується як єдиний акціонер ТОВ ТЮК, компанія, зареєстрована на Мальті в 2013 році, основною діяльністю якої є "здійснення судноплавної діяльності", включаючи придбання суден.

Згідно з фінансовою звітністю TUC, поданою у 2015 році, станом на 31 грудня 2014 року, активи компанії оцінювалися приблизно в 6,6 млн доларів США і складалися з будівництва суден. Він також повідомив, що втрати склали близько 25,1 тис. доларів, що дозволило йому не платити податки на прибуток у 2014 році згідно з документом. Файл також показує, що TUC у липні 2015 р. погодився орендувати моторну яхту Santa Maria T, побудовану в Нідерландах, без імені користувача.

За даними реєстру Мальти в грудні 2015 року, Пригодський став акціонером Ala Int. Ltd., компанія, яка була заснована в 2011 році і перерахована декількома напрямками бізнесу, включаючи сільське господарство, управління майном та придбання прав інтелектуальної власності.

Своєю чергою Вощевський числиться в реєстрі компаній Мальти як один із двох акціонерів та директорів Marfa Holding Ltd. разом із громадянином Мальтійської Республіки Марвіч Борг. Марфі Холдинг був зареєстрований у Мальті 10 грудня 2013 року, у Вощевського - 1080 акцій, у Борг - 120.

"Вощевський, здається, не виявив свою зацікавленість у Марфі Холдінг, коли він зайняв посаду, але незрозуміло, чи був він зобов'язаний. Була також певна суперечка щодо того, чи має він мальтійське громадянство після того, як питання було порушено членом парламенту України. Вощевський заперечував, що він є громадянином Мальти. Компанія з'явилася в "розпуску" в Мальтійському реєстрі компаній у жовтні 2017 року", - йдеться в "паперах".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що журналісти ICIJ оприлюднили новий масив секретних документів, у яких ідеться про податкові лазівки та резонансні ділові контакти високопоставлених осіб із майже 50 країн світу.