ru ua

Норвегія і Швеція допоможе Україні забезпечити безпеку АЕС

Норвегія і Швеція сьогодні, 18 листопада, підписали з Україною договір, згідно з яким країни допоможуть забезпечити безпеку атомних електростанцій на території України.

Норвегія і Швеція сьогодні, 18 листопада, підписали з Україною договір, згідно з яким країни допоможуть забезпечити безпеку атомних електростанцій на території України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Норвезького агентства з радіаційного захисту.

Угоду підписано з метою зниження ризику аварій на українських атомних електростанціях, зокрема для цього Норвегія і Швеція зобов'язалися надати обладнання та поділитися досвідом в ядерній сфері.

Також, згідно з документом, країни об'єднають свої зусилля щодо поліпшення захисту українських АЕС від зловмисників, запровадять нові системи безпеки і вдосконалюють правила ліцензування імпорту ядерного палива.

Країни також домовилися продовжити діалог щодо створення в Україні нового навчального закладу, після того як Україна березні позбулася університету для навчання ядерних фізиків - Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості.

Зазначимо, атомна енергія, крім газу, є одним з основних джерел енергії в Україні. Майже 65% виробництва електроенергії в країні відбувається з чотирьох атомних електростанцій Рівненської, Хмельницької, Південно-Української і Запорізької, на яких діють в загальній складності 15 реакторів.

Нагадаємо, МВС вирішило посилити охорону АЕС через загрозу диверсій.