ua en ru

Nokia представила перші моделі смартфонів на базі Windows Phone

Фінська компанія Nokia, яка перебуває в процесі зміни бізнес-моделі, представила перші моделі смартфонів під управлінням операційної системи (ОС) Windows Phone від Microsoft. Виконавчий директор Nokia Стівен Елоп продемонстрував нові моделі - Nokia Lumia 800 і Nokia Lumia 710 - на конференції Nokia World 2011 в Лондоні.
Lumia 800 і 710 - перші смартфони Nokia на базі Windows Phone. Нові пристрої чекали з лютого 2011 р., коли Nokia оголосила про стратегічне співробітництво з Microsoft і поступовий перехід на основну ОС Windows Phone з морально застарілої Symbian.
Сьогодні Nokia також представила нову лінійку мобільних телефонів під назвою Asha ("надія" в перекладі з гінді), в яку увійшли чотири моделі - Nokia Asha 300, Nokia Asha 303, Nokia Asha 200 і Nokia Asha 201. Ці пристрої працюють на операційній системі Symbian S40 і розраховані на ринки, що розвиваються. Три моделі оснащені Qwerty-клавіатурою, а версія Asha 300 - тачскрін і цифровою клавіатурою.
Перші смартфони Nokia на Windows Phone надійдуть в продаж на європейських ринках до кінця 2011 р., в Сполучених Штатах - на початку 2012 р. Фінська компанія розраховує, що нові моделі складуть конкуренцію смартфонів iPhone від Apple, які вважаються "золотим стандартом" на ринку "розумних телефонів".
Nokia є одним зі світових лідерів в області мобільних комунікаційних технологій, найбільшим у світі виробником мобільних телефонів. У 2010р. компанія поставила на ринок 453 млн мобільних пристроїв. Однак в останні роки частка Nokia на ринку неухильно знижується, на середину 2011 р. вона склала близько 23%. Крім того, Nokia відкотилася на третє місце з продажів смартфонів, поступаючись перші рядки американської Apple і південнокорейської Samsung. За 9 місяців 2011р. чистий збиток Nokia (що доводиться на акціонерів материнської компанії) склав 92 млн євро проти чистого прибутку в 1,1 млрд євро, отриманим за аналогічний період роком раніше.