НКЦБФР виявила факт маніпулювання на ринку ЦП і застосувала санкції до "Сіті Брок"

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР) виявила факт маніпулювання на ринку цінних паперів і застосувала фінансову санкцію до правопорушника, компанії "Сіті Брок". Відповідне рішення було прийнято уповноваженою особою комісії 25 травня 2012 р., повідомляє прес-служба комісії.

"Прийняття такого рішення про застосування санкцій до компанії "Сіті Брок" щодо порушення на ринку цінних паперів передувала тривала робота і детальний аналіз ситуації, оцінка всіх фактів, подій і пояснень учасника ринку. Це перший випадок маніпулювання, що розслідувався регулятором фондового ринку. Комісія має намір здійснювати подальший ретельний моніторинг маніпулювання на ринку цінних паперів. Так, на даний момент регулятор розслідує ще кілька випадків маніпулювання", - зазначив член комісії, що займається напрям захисту прав інвесторів та протидії маніпулювання та використання інсайдерської інформації на фондовому ринку Євген Воропаєв.

За його словами, санкція була застосована за порушення ст. 10-1 закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", яка визначає види маніпулювання на фондовому ринку: зокрема, згідно з п. 3 цієї статті, одним з видів маніпулювання є поширення інформації з допомогою засобів масової інформації, яка призводить або може призвести до введення в оману учасників ринку щодо ціни, попиту та пропозиції, або обсягів торгів цінними паперами на фондовій біржі. Компанія "Сіті Брок" вчинила дії такого характеру, і з урахуванням того, що акції товариства знаходяться в обігу на трьох українських біржах, його дії могли ввести в оману учасників ринку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся