НКЦПФР остаточно затвердила механізм допуску іноземних емітентів на український ринок

Четвер 12 липня 2012 08:46

Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) затвердила остаточну версію положення "Про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України". Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Порівняно з попередньою редакцією в документі були змінені два пункти. По-перше, у переліку інструментів, на які буде поширюватися дія положення разом з акціями і борговими цінними паперами, з'явилися депозитарні розписки. Раніше в документі їх допуск безпосередньо заборонявся, тоді як НКЦПФР хоче окремими своїми рішеннями дозволити їх обіг на території України.

"Мета документа залишилася незмінною - врегулювати питання, пов'язані з доступом на український фондовий ринок фінансових інструментів таких іноземних емітентів, переважна питома частка активів яких знаходиться в Україні, причому наша держава є основною країною, де такі компанії ведуть свій бізнес, - зазначила Алла Папаїка, директор департаменту корпоративного управління і корпоративних фінансів НКЦПФР. - Проект положення доопрацьований з урахуванням побажань і коментарів від учасників ринку, також він містить у собі зміни, які будуть сприяти оперативності набрання чинності документом і, отже, самому швидкому старту допуску таких цінних паперів".

За словами Папаїки, документом передбачено, що його дія поширюється на акції й боргові цінні папери іноземних емітентів, а також на депозитарні розписки. Також в проекті положення прописані умови та перелік документів, які повинні бути надані іноземним емітентом для отримання такого допуску.

"Даний документ... забезпечує вирішення проблеми доступу українських інвесторів до фінансових інструментів іноземних емітентів і є одним з елементів виконання завдання по насиченню ринку фінансовими інструментами з високими інвестиційними характеристиками, а, отже, і збільшення його ліквідності", - додала Папаїка.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся