ru ua

НКЦПФР схвалила порядок передачі цінних паперів на обслуговування в Центральний депозитарій

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) схвалила порядок передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування в Центральний депозитарій і порядок передачі інформації, що міститься в системі реєстру власників іменних цінних паперів, системи депозитарного обліку. Обидва рішення були прийняті на плановому засіданні регулятора, повідомляє прес-служба регулятора.

Відповідні нормативні акти є одними з перших і ключових кроків регулятора в напрямку впровадження оновленої системи депозитарного обліку, оскільки вони регламентують передачу стратегічно важливої інформації і, власне, цінних паперів в Центральний депозитарій, який буде вести облік всіх цінних паперів в Україні, крім облігацій внутрішньої державної позики і муніципальних облігацій, зазначив член НКЦБФР Олексій Тарасенко.

Комісія очікує, що відповідні документи зможуть покласти початок процесу створення на базі Нацдепозитарію України (НДУ) оновленого установи - Центрального депозитарію. Так, відповідні нормативні акти регламентують швидку передачу цінних паперів і реєстру їх собственнкиков від Всеукраїнського депозитарію цінних паперів в Національний депозитарій України. Крім того, документи були підготовлені на основі практичного досвіду передачі цінних паперів, придбаного в останній час і позитивно зарекомендував себе. У створенні документів брали участь провідні учасники ринку, які зацікавлені у створенні комфортної та ефективної процедури списання та передачі як цінних паперів та інформації про їх власників.

Крім того, документи регламентують передачу інформації про цінні папери емітентів, які не перевели свої цінні папери у бездокументарну форму існування, в Центральний депозитарій з метою забезпечення подальшого обліку таких цінних паперів в депозитарній системі України.

Читайте також: НКЦПФР схвалила порядок надання дозволу на розміщення ЦП українських емітентів за кордоном.