НКРЗІ перенесла введення послуги збереження номера при зміні оператора на 1 липня 2014 р

На вчорашньому засіданні робочої комісії при Нацкомісію з держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ) оператори і регулятор констатували, що більшість необхідних для запуску послуги умов до 20 грудня 2013 р. виконані не будуть, пише "Комерсант-Україна".

Регулятор вважає оптимальним перенести термін запуску послуги збереження номера при зміні оператора (MNP) на 1 липня, заявив голова НКРЗІ Петро Яцук на засіданні робочої групи, присвяченому цьому питанню. Він зазначив, що на даний момент не існує ні працюючої центральної бази даних (ЦБД), ні інструкції по її використанню, ні програмного забезпечення, необхідного для обміну даними між операторами та адміністратором ЦБД. "Навіть якщо в грудні MNP буде запущена, вона не буде працювати належним чином", - підкреслив він.

НКРЗІ офіційно працює над впровадженням послуги MNP ще з листопада 2012 р. Однак тільки до кінця червня комісія змогла підготувати всі необхідні регуляторні документи та погодити їх у Мін'юсті. Таким чином, після визначення всіх учасників процесу залишалося всього чотири місяці на впровадження самої послуги. На думку операторів, на її запуск потрібно від півроку до року. Учасники процесу впровадження MNP вже і так вибилися з графіка. 20 жовтня повинна була заробити ЦБД перенесених номерів, але, за словами генерального директора УЦПНА Юрія Гончарука, на даний момент адміністратор не має уявлення ні про те, яке обладнання буде використовуватися для ЦБД, ні про те, де саме вона буде знаходитись. Крім того, досі не підготовлено проект інструкції з використання ЦБД. Адміністратор пояснює це відсутністю всієї необхідної йому інформації від провайдерів і операторів.

В результаті узгодження з усіма учасниками впровадження MNP на засіданні робочої групи були визначені наступні дати: 5 грудня - адміністратор ЦБД представляє проект інструкції з використання бази даних для обговорення; 15 січня - кінець обговорення інструкції; 30 січня - затвердження інструкції з використання ЦБД; 15 лютого - підписання договору між операторами та адміністратором ЦБД; 30 квітня (30 травня) - запуск ЦБД перенесених номерів в тестовому режимі. Старт ж самої послуги MNP для споживачів відбудеться 1 липня.

Ця дата може бути скоригована аж до 18 грудня, у разі якщо робота по впровадженню послуги буде якимось чином затягнута. Після цього вплинути на дату запуску MNP буде майже неможливо. "Національна комісія йде назустріч всім учасникам процесу. Однак вдруге дата комерційного запуску послуги може бути перенесена тільки у випадку форс-мажорних обставин", - заявив Яцук.

На думку операторів, реальна дата запуску може бути зрозуміла тільки після надання адміністратором ЦБД інструкції по використанню бази даних номерів. Вони вважають, що від того, як саме буде написана інструкція і наскільки вона буде докладної, безпосередньо залежить швидкість виконання таких етапів, як розробка, поставка та сертифікація вендорами обладнання. Голова НКРЗІ в свою чергу передбачає, що все залежить від того, наскільки швидко і об'єктивно будуть проходити обговорення і коректування інструкції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся