ru ua

НКРЕКП ігнорує махінації компаній-посередників з цінами на енергоринку, - ПЕАУ

НКРЕКП ігнорує махінації компаній-посередників з цінами на енергоринку, - ПЕАУ Фото: НКРЕКП ігнорує махінації компаній-посередників з цінами на енергоринку (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Махінації з цінами на електроенергію наближених до керівництва НКРЕКП трейдерів загрожують стабільності роботи енергосистеми.

Про це йдеться в заяві "Першої енергетичної асоціації України".

"Спекулятивні процеси з боку трейдерів та постачальників щодо подачі цінових заявок на РДН на необґрунтовано низькому рівні, які останнім часом набули стійкого і масштабного характеру спотворюють ринкове ціноутворення на РДН. Демпінг і хижацька поведінка на ринку залишаються безкарними, ситуація на ринку погіршується", - йдеться в заяві асоціації, опублікованій на її сайті.

Така ситуація ставить під загрозу не лише підготовку до опалювального сезону 2021-2022 років, а й взагалі цілісність функціонування української енергосистеми.

"Через відсутність адекватних звітності та моніторингу на ринку процвітають спекуляції трейдерів і постачальників, що руйнує економіку виробників електроенергії", - наголосили в асоціації.

ПЕАУ звернулася до НКРЕКП з вимогою невідкладно вжити заходів, які ще наприкінці травня були запропоновані Міністерством енергетики.