НКРЕ підвищила тарифи на електроенергію для населення з 1 квітня 2011 р. на 15% (доповнення)

Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ) прийнято рішення щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 квітня 2011 р. на 15%. Про це повідомляє прес-служба НКРЕ.
Зазначене рішення стосується як споживачів, що споживають до 150 кВт.год (250 - з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) електроенергії на місяць (включно), так і споживачів, які споживають понад 150 кВт.год (250 - з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) електроенергії.
Згідно повідомленню, станом на 1 березня 2011 р. населення оплачує лише 25,65% фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії. В НКРЕ зазначили, що сьогодні тарифи на електроенергію для населення в Україні є найнижчими (якщо їх порівнювати в умовних одиницях - американських центах) серед країн колишнього СРСР. Так, у Казахстані - 4,55, Росії - 5,27, Азербайджані - 5,41, Вірменії - 6,59, Грузії - 7,55, Молдові - 11,45, в той час, як в Україні після підвищення в лютому 2011 року - лише 2,7.
Різниця в тарифах для населення між фіксованим та розрахунковим рівнями покривається всіма іншими непобутовими споживачами, зокрема бюджетними організаціями, сільськогосподарськими споживачами-виробниками, транспортом, промисловими споживачами тощо. У зв'язку з цим роздрібні тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів України є фактично завищеними приблизно на 22 %, внаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, у яких питома вага електроенергії займає значну частку).
Запропоноване підвищення тарифів залишає без змін упереджуючі темпи росту тарифів на електроенергію для категорії населення, яке споживає понад 150 кВт.год (250 - з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) на місяць, та дасть змогу перекласти ціновий тягар, що зараз несуть непобутові споживачі.
У повідомленні також зазначається, що 13 млн сімей (або 70 % від загальної кількості абонентів), які споживають до 150 кВт.год електроенергії на місяць, за рік споживають приблизно 12 млрд кВт.год. А 679 тис. сімей (або 3,6 % від загальної кількості), які споживають понад 400 кВт.год на місяць, за рік споживають 6 млрд кВт.год, або половину обсягів споживання електроенергії, що споживається 13 млн сімей.
У НКРЕ звернули увагу, що поетапне припинення цінового дотування побутових споживачів та ефективно працюючий механізм надання пільг та субсидій незахищеним верствам громадян дасть змогу значно зменшити цінове навантаження населення, яке буде купувати товари та послуги вітчизняних виробників, ніж при оплаті електроенергії за тарифами нижче реального рівня. Запропоноване рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію на 15% приведе до збільшення розміру оплати для споживачів за умови споживання:

75 кВт.год на місяць - на 2,75 грн;
150 кВт.год на місяць - на 5,49 грн;
500 кВт.год на місяць - на 22,29 грн;
1000 кВт.год на місяць - на 46,29 грн.
Зазначене рішення набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся